5 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o legalnych zakładach w Polsce

Jedną z najważniejszych wskazówek dla osób chcących obstawiać zakłady jest to, aby znaleźć bukmachera, który prowadzi w pełni legalną działalność. Dlaczego jest to tak istotne? Tylko wtedy można mieć pewność, że nasze nowe hobby nie wiąże się z łamaniem prawa. Co należy wiedzieć o legalnych zakładach w naszym kraju?

5 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o legalnych zakładach w Polsce

Licencja Ministerstwa Finansów

Bukmacher, który chce prowadzić w Polsce legalną działalność, musi mieć licencję przyznaną przez Ministerstwo Finansów. Aby było to możliwe, firma najpierw składa wniosek razem z załącznikami, który następnie jest weryfikowany. O tego typu licencję mogą starać się polskie spółki akcyjne i z ograniczoną odpowiedzialnością. Jest to możliwe również w przypadku spółki działającej na zasadach właściwych dla spółek mających siedzibę na terenie Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego EFTA (Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu). Bukmacher musi uzyskać zezwolenie zarówno w sytuacji, kiedy chce prowadzić działalność stacjonarną, jak i przez Internet. Otrzymują je tylko ci operatorzy, którzy spełniają wszystkie wymogi Ustawy Hazardowej, regulującej rynek zakładów i gier losowych na pieniądze. Legalni bukmacherzy w Polsce to obecnie kilkanaście firm, ale lista ta stopniowo się wydłuża.

Warto wiedzieć, że koncesja Ministerstwa Finansów nie jest przyznawana dożywotnio. Zwykle jest ona udzielana na 6 lat, a później firma bukmacherska musi zadbać o jej odnowienie. Co więcej, zezwolenie może zostać cofnięte przed określonym terminem, np. z powodu braku sprawozdania finansowego za dany okres czy stwierdzenia uczestnictwa w zakładach wzajemnych osób niepełnoletnich.

Obowiązek prowadzenia strony www w języku polskim

Grupa typerska VIP na Facebooku Darmowe typy VIP od skutecznych typerów na – www.facebook.com

Każdy legalny bukmacher działający w naszym kraju musi prowadzić stronę internetową w języku polskim, która funkcjonuje w domenie '.pl'. Firmy, które do tej pory nie uzyskały zezwolenia, a mimo to oferują zakłady sportowe, można rozpoznać po domenie '.com' czy '.eu'. Warto zwracać na to uwagę, aby uniknąć rejestracji w serwisie, który nie jest w Polsce legalny.

Weryfikacja wieku i tożsamości graczy

Wiele osób narzeka, że podczas rejestrowania się w serwisie bukmacherskim należy podać swoje dane i przesłać skan dowodu osobistego lub innego dokumentu. Jednak jest to nieuniknione, gdyż w ten sposób bukmacherzy mogą zweryfikować, czy gracz zakładający konto rzeczywiście jest pełnoletni i podał prawdziwe dane. Ma to zapewniać bezpieczeństwo, a także przeciwdziałać uzależnieniu od hazardu. Co prawda czasami możemy najpierw założyć konto tymczasowe, unikając podawania wszystkich szczegółowych informacji na samym początku, ale musimy zweryfikować je później, zwykle w ciągu ok. 30 dni od aktywacji profilu. Konto tymczasowe pozwala na obstawanie zakładów, ale już np. wypłacenie wygranej nie jest możliwe.

Gwarancja bezpieczeństwa danych i transakcji

Gracze niekiedy niechętnie podają swoje dane przy rejestracji w serwisie bukmachera, obawiając się, że dostęp do nich zyskają niepowołane osoby. Oczywiście nie da się całkowicie wyeliminować tego ryzyka, ale dotyczy to tak naprawdę wszystkich stron internetowych: Banków, mediów społecznościowych itp. Legalni bukmacherzy dbają o profesjonalne zabezpieczenia, które chronią dane osobowe graczy. To samo dotyczy wszystkich dokonywanych w serwisie transakcji, czyli wpłat depozytu i wypłat wygranych za zakłady. Więcej szczegółów można poznać, sprawdzając politykę prywatności wybranego bukmachera, np. Betclic: https://www.betclic.pl/termsandconditions.

Wiarygodność finansowa i wypłacalność

Bukmacher, który stara się o licencję Ministerstwa Finansów, musi udowodnić swoją finansową wiarygodność. Jednym z wymagań jest kapitał zakładowy w wysokości minimum 2 000 000 zł. Firma bukmacherska ma także wykazać, że nie zalega z zapłatą należności celnych, podatków czy składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne. Obowiązkowe są ponadto opłaty związane z prowadzeniem strony internetowej i ewentualnie punktów naziemnych. Dla 1 – 3 obiektów stacjonarnych kwota zabezpieczenia to 40 000 zł, a im jest ich więcej, tym wyższa staje się opłata. W przypadku serwisu internetowego jest to kwota 480 000 zł.

5 / 5. Ocen: 1

Nowa oferta legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
Cashback 550 PLN (kod:: KOD550) – www.betclic.pl
Bez ryzyka 600 PLN (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl

poker legalnie w polsce 2021 /

Typy dnia

Typy bukmacherskie