Czy w niedzielę Barcelona zrobi kolejny ważny krok w kierunku mistrzostwa Hiszpanii i zdobędzie trzy punkty? jej rywalem będzie Athletic Bilbao które jest w ponadprzeciętnej formie. Grając przed własną publicznością gdzie rzadko zawodzi uważam, iż jest w stanie postraszyć defensorów Barcy którzy ostatnio popełniali jednak błędy w obronie. A jeżeli do tego dołożymy fakt, że nie w pełni zdrowy jest Messi którego występ stoi pod znakiem zapytania, to tym bardziej nie powinno się gospodarzom odbierać szans na zdobycie jakichkolwiek punktów.

Typy Dnia – 10 lutego (niedziela)

Co mnie skłania do stawiania w tym meczu na powyżej 2,5 gola? trzy powody, pierwszy to jak wcześniej wspomniałem Barcelona ostatnio nie za dobrze wyglądała w defensywie, trzy stracone bramki w dwóch ostatnich meczach nie świadczą o ich mocnej obronie. Drugi powód? niepewny występ Messi’ego który stanowi o ich sile, a do tego niełatwy wyjazd na ciężki teren jakim jest Estadio San Mamés gdzie Baskowie do tej pory przegrali tylko dwa mecze.

Grupa typerska na Facebooku Darmowe typy VIP od skutecznych typerów na www.facebook.com

Trzeci powód to tabela i ich miejsce, jak wiadomo będąc liderem i mając jak na razie pięć punktów przewagi nad drugim Realem Madryt jedno jest pewne, przy ewentualnej porażce Barcelonie nic nie grozi, więc wcale nie musi do tego meczu podchodzić na poważnie prawda? no właśnie. Dlatego moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem na to spotkanie jest zakład na ilość bramek, bo nic w nim nie jest pewne.

Jakby tego było mało, Katalończykom po tych ostatnich meczach w pucharze Króla może też nieco brakować świeżości, wiadomo, piłkarze mieli mało czasu by się zregenerować co źle się może odbić na nich. Jeżeli już jesteśmy przy pucharach, to ostatni mecz przeciwko Realowi Madryt nie ułożył się po ich myśli, na Camp Nou tylko zremisowali 1-1 co stawia ich w niekorzystnej sytuacji przed rewanżem.

Od początku spotkania zabrakło jednak Messi’ego który wszedł dopiero w drugiej połowie na ostatnie pół godziny co tym samym jest dowodem, że Argentyńczyk w dalszym ciągu nie jest w stu procentach zdrowy. Dlatego bardzo prawdopodobne jest, że w meczu z Bilbao nie zobaczymy go od pierwszych minut, a jak będzie faktycznie okaże się jutro. Tak czy siak jak widać Barca ostatnio nie prezentowała się zbyt pewnie, a do tego jeszcze traciła bramki.

Co możemy powiedzieć o Bilbao? w tabeli zajmuje dalekie dwunaste miejsce z dorobkiem 26 punktów. Szanse na zajęcie miejsca premiowanego grą w europejskich pucharach jednak ten zespół w dalszym ciągu ma, bo to różnica tylko sześciu punktów. W ostatnim meczu Baskom jednak nie udało się wywalczyć ani jednego punktu, na wyjeździe przegrali z Realem Sociedad 1-2, mimo że mieli więcej sytuacji bramkowych. Tak jak wspomniałem na początku, najlepiej czują się u siebie gdzie w ostatnim czasie pokonali Betis 1-0, czy wygrana nad Sevillą 2-0. W La Liga nie przegrywali ostatnio na Estadio San Mamés, dlatego w meczu z Barceloną nie można ich przekreślać.

Oczywiście historia bezpośrednich spotkań przemawia zdecydowanie na korzyść Dumy Katalonii, jednak na początku sezonu w bezpośrednim starciu obie drużyny podzieliły się punktami. Barca zajmuje pewne miejsce lidera, jak na razie, jeżeli zaprezentuje się tak jak w meczu z Valencią, nie będzie w w stu procentach zaangażowana, to raczej trzech punktów nie zdobędzie. W każdym razie lepiej w tym meczu stawiać na bramki, tym bardziej że nie wiadomo czy od początku zagra Messi.

Typ: powyżej 2,5 gola