O 1/8 finału Ligi Europejskiej w najbliższy czwartek powalczą drużyny BATE Borysów i Arsenalu Londyn. Na papierze zdecydowanym faworytem wydają się być Kanonierzy, bukmacherzy nie mają wątpliwości co do ich zwycięstwa. Natomiast Premier League mówi co innego, na wyjazdach wcale im tak dobrze nie idzie. Niejeden mecz miałem okazję obejrzeć z ich udziałem i stwierdziłem, że najlepszym zakładem będzie tu ilość bramek over 2,5.

Typy Dnia – 14 lutego (czwartek)

Borisov Arena to trudny teren gdzie gra się niełatwo, przekonał się o tym już Arsenal, w poprzedniej edycji Ligi Europy mierzył się z BATE własnie na wyjeździe w fazie grupowej i wygrał 4-2, ale jak widać stracił dwa gole. Wtedy Białorusini z dziewiętnastu sytuacji bramkowych oddali siedem celnych strzałów na bramkę przeciwnika i tym samym dali do zrozumienia, by nie przekreślać ich przedwcześnie.

Grupa typerska na Facebooku Darmowe typy VIP od skutecznych typerów na www.facebook.com

Dlatego dziwię się, że bukmacherzy wystawili tak niski kurs na zwycięstwo Arsenalu w granicach 1.45, skoro na dodatek w lidze nie zachwyca na terenie przeciwnika, przecież to jest zespół o dwóch twarzach, przed własną publicznością potrafi rywala zdominować, zaś na wyjeździe wręcz przeciwnie, gra jakiś piach. I choć europejskiej puchary rządzą się swoimi prawami, to tak naprawdę w meczu z BATE wszystko jest możliwe.

Na trzynaście rozegranych spotkań na wyjeździe w Premier League Kanonierzy odnieśli zaledwie pięć zwycięstw, poza tym trzykrotnie remisowali i przegrali pięć spotkań. Jak więc widać, mecze wyjazdowe po prostu im nie leżą. Jeżeli BATE będzie miało swój dzień, to możemy być świadkami niespodzianki, bo na pewno nie sensacji patrząc na to jak Arsenal prezentuje się w tym sezonie nierówno.

Ich wcześniejsze mecze to m.in. wyjazdowa przegrana z City 1-3 co tym bardziej nie dziwi, wymęczone zwycięstwo u siebie z Cardiff 2-1. Natomiast w ostatniej kolejce na wyjeździe wygrali z Huddersfield 2-1, czyli z drużyną która zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, której największym problemem jest ofensywa, strzela bardzo mało bramek, a jak widać, Arsenalowi jednak strzeliła. Mało tego, w tym meczu częściej utrzymywała się przy piłce i oddała 15 strzałów, co prawda nie wszystkie w światło bramki, ale jednak.

Zresztą co tu dużo pisać, wszystko mówi wynik i wyszarpane zwycięstwo 2-1, różnicą tylko jednej bramki wygrał Arsenal z najsłabszym zespołem Premier League. No coś w tym jest że tak słabo wyglądają w roli gości i w meczu z BATE może być podobnie.

Dlatego moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest tu zakład na powyżej 2,5 gola, bo gospodarze w niejednym meczu pokazali, że u siebie strzelać potrafią, także w europejskich pucharach. Podsumowując, słabe mecze Kanonierów w meczach wyjazdowych oraz bardzo trudny teren Borisov Arena gdzie BATE spisuje się bardzo dobrze sprawia, że spodziewam się bramek, co najmniej trzech.

Typ: powyżej 2,5 gola