Nie mniej ciekawie będzie w drugim półfinale pucharu Króla gdzie zmierzą się drużyny, które sporo namieszały w ostatniej kolejce La Liga, Betis podejmować będzie Valencię. Trudno tu wskazać faworyta, ponieważ obie jedenastki mają ogromny potencjał i dobrych piłkarzy którym żaden przeciwnik nie straszny. Przekonać mogliśmy się właśnie w ostatniej kolejce La Liga, Betis zatrzymał Atletico które goni Barcelonę, z kolei Valencia rozegrała dobry mecz na Camp Nou po czym ostatecznie zremisowała. Sądząc po tym, chyba nie trzeba kibiców zapraszać na to arcyciekawe spotkanie.

Typy Dnia – 7 lutego (czwartek)

Obie drużyny prawdopodobnie spodziewają się trudnej przeprawy, wiadomo, dwumecz i walka o finał, więc żadna raczej nie odpuści. Niemniej minimalnie większe szanse powinno dawać się Valencii która po okresie słabszej formy zdołała wyjść z dołka, a był taki okres, bodajże w grudniu ubiegłego roku jak dobrze pamiętam kiedy prezentowała się po prostu słabo.

Grupa typerska na Facebooku Darmowe typy VIP od skutecznych typerów na www.facebook.com

Natomiast dziś oglądamy już lepszą Valencię, przede wszystkim lepiej prezentującą się w ofensywie co pokazała w ostatnich meczach. I nie ma już problemów ze strzelaniem bramek jak to było w grudniu kiedy nie potrafiła wykorzystywać najlepszych sytuacji bramkowych. Więc myślę, że można chyba powiedzieć, że ten zespół powoli wraca na właściwe tory i z pewnością zrobi wszystko, by równie dobrze zaprezentować się w czwartek na tle Betisu. Co tu stawiam? zwycięstwo Nietoperzy z opcją remisu.

Jak dla mnie to chyba najlepsze rozwiązanie na to spotkanie. Piłkarze Valencii już chyba zdążyli zapomnieć, jak smakuje porażka, nie przegrali od trzech ostatnich spotkań. W La Liga na własnym obiekcie pewnie pokonali Villarreal 3-0. Następnie w ćwierćfinale pucharu Króla w drugim meczu ograli Getafe 3-1, a w drugiej połowie Hat-tricka zaliczył Rodrigo. Wprawdzie nie udało mu się trafić do siatki w ostatnim meczu z Barceloną, ale i tak może być zadowolony z przebiegu spotkania, w końcu jego Valencia zdołała z trudnego terenu Camp Nou wywieźć punkt.

To wszystko świadczy o tym, że Nietoperze w najważniejszej części sezonu są w dobrej formie co powinno być dobrym sygnałem przed najbliższym starciem z Betis. Przypominam, to może być bardzo ciężkie spotkanie dla obu ekip, niemniej ja osobiście większa szanse na lepszy rezultat daję Valencii.

Co możemy powiedzieć o Betisie? dobry solidny klub który w La Liga zajmuje dość wysokie miejsce, jednak w porównaniu do Valencii nie szło mu w ostatnim czasie tak dobrze. Ostatnio niespodziewanie na swoim boisku zdołał wygrać z Atletico Madryt 1-0, jednak oglądając ten mecz zastanawiałem się nad tym, czy Betis gra tak dobrze, czy Atletico tak słabo? no własnie. Przecież drużyna Diego Simeone nie była w ten dzień sobą, na bramkę przeciwnika oddała zaledwie jeden celny strzał, nawet Griezmann jak już w drugiej połowie miał znakomitą sytuację na strzelenie gola, to jak na mistrza Świata zachował się tragicznie.

Tak więc ta wygrana Betisu jeszcze niewiele mówi, bo wykorzystał słabszy dzień Atletico, a wcześniej dobre mecze przeplatał słabszymi, m.in. przegrał na wyjeździe z Bilbao 0-1, a ćwierćfinale pucharu Króla w dwumeczu męczył się ze słabiutkim Espanyolem. W tym czasie więcej mnie zaimponowały Nietoperze, więc stawiam w ich kierunku. Na dodatek lepiej wspominają ostatnie mecze z Betisem z którym nie przegrały od czterech ostatnich spotkań w La Liga.

Typ: X2