Aż trzy drużyny walczą o czwarte miejsce premiowane grą w Lidze Mistrzów, są to Manchester United, Arsenal oraz Chelsea która w środę na wyjeździe podejmować będzie Bournemouth. Obserwując ostatnie mecze The Blues można stwierdzić, iż nie są w jakiejś doskonałej formie, to w środę powinni jednak te trzy punkty wywalczyć. The Cherries nie są jakimś murem nie do przejścia, to typowy średniak który sklasyfikowany jest na dwunastej pozycji, a ostatnie wyniki gospodarzy do najlepszych nie należały.

Typy Dnia – 30 stycznia (środa)

Jeżeli Chelsea myśli o zachowaniu czwartego miejsca lub przybliżeniu się do trzeciego, to powinna takie spotkania wygrywać. Kante, Hazard i Willian to piłkarze, którzy w głównej mierze przyczyniają się do jej dobrych wyników w ostatnim czasie. Przyszedł także słynny Gonzalo Higuain który nie jest w najwyższej formie jak za dawnych lat, ale z pewnością zrobi wszystko, by ją sobie odbudować w Chelsea. Myślę więc, że śmiało można stawiać na jej zwycięstwo, bo jakby nie patrzeć, to jednak ma lepszy, mocniejszy skład który aktualnie jest czwartą siłą Premier League. Co ważne, The Blues przystąpią do tego spotkania podbudowani ostatnimi dobrymi wynikami. W pucharze Anglii bez największych problemów poradzili sobie z Sheffield Wed wygrywając pewnie 3-0. Natomiast wcześniej w półfinale ligi wyeliminowali Tottenham awansując tym samym do finału.

Grupa typerska na Facebooku Darmowe typy VIP od skutecznych typerów na www.facebook.com

Ostatni najsłabszy mecz Chelsea przydarzył się na Emirates Stadium gdzie została zdominowana przez Arsenal 0-2, a mógł być nawet wyższy wynik, częściej utrzymywała się przy piłce oddając jednak zaledwie tylko jeden celny strzał na bramkę Leno. O tym fatalnym spotkaniu musieli już jednak The Blues zapomnieć co pokazały ostatnie wyniki pucharowe. Chcąc zachować czwarte miejsce w meczu z Bournemouth nie mogą myśleć o stracie punktów. Warto dodać, że w lidze, w czterech ostatnich wyjazdach odnotowali trzy zwycięstwa i jedną porażkę, właśnie tą z Arsenalem. Poza tym pokonali Brighton 2-1, Watford 2-1 i poradzili sobie z bardzo groźnym Crystal Palace 1-0. Jak wiadomo ci zaś w niedawnym meczu z Liverpoolem byli blisko zrobienia sensacji, ostatecznie przegrali 3-4. Jak więc widać, Chelsea z teoretycznie słabszymi drużynami ostatnio punktów nie traciła.

Natomiast Bournemouth w porównaniu do Chelsea jest w gorszej formie, poza ostatnim zwycięstwem z West Ham 2-0, wcześniej ta drużyna radziła sobie fatalnie zwłaszcza w defensywie, z tym ma największy problem. Wyjazdowa porażka z Evertonem 0-2 czy remis u siebie z Watford 3-3, jeżeli w takich meczach tracili punkty, to ciężko wierzyć by coś ugrali w meczu z Chelsea która jest zdecydowanie lepszym zespołem. Nawet ostatnie zwycięstwo The Cherries z West Ham mnie nie przekonuje, bo w końcu Młoty są typową przeciętną drużyną która dobre mecze przeplata słabymi. Na Stamford Bridge po bramkach Pedro i Hazarda The Blues ograli Bournemouth 2-0. Podsumowując, to im daję większe szanse na zdobycie trzech punktów dlatego że posiadają większy potencjał, lepszych piłkarzy którzy stanowią o sile Chelsea, oraz historia bezpośrednich spotkań też przemawia na ich korzyść.

Typ: 2