W sobotę w ramach rozgrywek Bundesligi piłkarze Podeborn podejmą RB Lipsk. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 15:30. Transmisja w Eleven Sports 4.

Bundesliga: Padeborn – RB Lipsk

Bundesliga: Padeborn – RB Lipsk

Gospodarze grają bardzo słabo i zajmują ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Zresztą pięć punktów zdobytych w dwunastu spotkaniach nie napawa optymizmem przed kolejnymi meczami. W ostatniej kolejce ligowej zaskoczyli pozytywnie i zremisowali na wyjeździe z Borussią Dortmund 3:3.

Grupa typerska na Facebooku Darmowe typy VIP od skutecznych typerów na www.facebook.com

Paderborn pierwszy raz w tym sezonie strzeliło w meczu ligowym trzy bramki, jednak kiedy rywale wrzucili drugi bieg, szybko odrobili straty. Poza składem zespołu Padeborn z powodu kontuzji jest jedynie Marlon Ritter. Drużyna gospodarzy stara się grać ofensywnie, jednak w defensywie popełniają koszmarne błędy i nie spodziewam się, aby się w tym sezonie utrzymali.

RB Lipsk gra na miarę oczekiwań, a nawet trochę lepiej. W dwunastu dotychczasowych spotkaniach zdobyli dwadzieścia cztery punkty i lokują się na drugim miejscu w ligowej tabeli, tracąc do lidera tylko jeden punkt. W ostatniej kolejce pokonali przed własną publicznością FC Koln 4:1, będąc zespołem zdecydowanie lepszym.

Zespół RB Lipsk góruje nad resztą zespołów (poza Bayernem) w statystykach ofensywnych. W trzech ostatnich spotkaniach ligowych zespół Juliana Nagelsmanna strzelił aż szesnaście bramek. Mają oni co prawda lekkie kłopoty w defensywie, ponieważ kontuzjowani są Konate, Mukiele i Orbana, jednak mimo wszystko kroczą w ostatnim czasie w Bundeslidze od zwycięstwa do zwycięstwa.

Gospodarze zaimponowali w meczu z Dortmundem, ale to bardziej efekt raczej braku koncentracji Borussii. Paderborn słaba kadrowo drużyna, raczej pewny kandydat do spadku i piłkarze RB Lipsk będąc w tak dobrej formie, szczególnie w ofensywie nie powinni mieć problemów ze zwycięstwem.

MeczTypKursBukmacher
Padeborn – RB Lipsk21,40STS