W grupie J jako pierwsi awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy wywalczyli sobie Włosi którzy wygrali dotychczas wszystkie mecze, mają więc komplet 21 punktów na koncie. Natomiast walczą jeszcze Bośnia, Armenia i Finlandia. Ci ostatni mierzyć będą się w najbliższy wtorek.

Typy Dnia – 15 października (wtorek)

Eliminacje Euro 2020: Finlandia vs Armenia. Typ i Analiza

Na Veritas Stadion w Turku faworytem będą Finowie którzy z dorobkiem dwunastu punktów zajmują pozycję wicelidera. Na plecach jednak czują oddech Armenii która zajmuje trzecie miejsce i ma tych punktów dziesięć, czyli tyle samo co czwarta Bośnia. Jak więc widać, te właśnie reprezentacje mają jeszcze wielkie szanse awansować do mistrzostw Europy.

Grupa typerska na Facebooku Darmowe typy VIP od skutecznych typerów na www.facebook.com

Szykują się ciekawe mecze, niemniej we wtorek bukmacherzy większe szanse na zwycięstwo dają Finlandii chociażby z tego powodu, że swój mecz jak widać rozgrywać będzie przed własna publicznością. No i kolejnym powodem też może być ostatni bezpośredni mecz tych drużyn gdzie na wyjeździe Finlandia wygrała z Armenią 2-0.

Mimo to nie ma gwarancji że odniesie kolejne zwycięstwo nad tym przeciwnikiem, trzeba pamiętać, że Finowie w ostatnich meczach nie prezentowali się najlepiej, ich największym problemem jest skuteczność, w ostatnich meczach sytuacji bramkowych stwarzali sobie jak na lekarstwo.

W meczu z Włochami Finowie stworzyli sobie zaledwie pięć okazji na strzelenie gola i oddali tylko jeden strzał w światło bramki który był golem, ale i tak mieli sporo szczęścia. Włosi byli zdecydowanie lepsi, mogli strzelić więcej niż dwie bramki, warto podkreślić, że stworzyli sobie aż 25 sytuacji bramkowych i częściej utrzymywali się przy piłce.

Natomiast w najnowszym meczu Finowie rozegrali kolejne słabe zawody, 12 października na wyjeździe wysoko przegrali z Bośnią 1-4, przegrali zasłużenie co pokazują statystyki, 21 okazji Bośni i zaledwie pięć podejść Finów. Jak dla mnie bukmacherzy wystawili zbyt niskie kursy na zwycięstwo Finlandii z Armenią która jest niebezpieczna, zaledwie 1.60 mnie osobiście nie zadowala, tym bardziej że goście do kopciuszków nie należą.

I choć kontuzjowany jest Henrikh Mkhitaryan, to w dalszym ciągu są niebezpieczni. W dwóch ostatnich meczach Armenia zgromadziła cztery punkty, a powinna sześć, w końcu w starciu z Liechtenstein była zdecydowanym faworytem a tylko zremisowała 1-1 co było wielką niespodzianką. Nie można jednak zapominać o zwycięstwie nad Bośnią 4-2. Co prawda w tym meczu dwa gole strzelił Mkhitaryan którego dziś w składzie nie ma, mimo to Armenia nie należy do drużyn pokroju San Marino.

Podsumowując, Finlandia zdaniem bukmacherów jest wyraźnym faworytem, ale ostatnie mecze pokazały, że nie jest w najlepszej formie. Armenia to drużyna która może napsuć sporo krwi, u siebie przegrała z Finlandią 0-2, ale stworzyła sobie więcej sytuacji bramkowych niż przeciwnik. Over 1,5 po kursie 1.43 w Fortunie jest bardzo dobrym zakładem na to wtorkowe spotkanie, goście mogą zaskoczyć.

Typ: powyżej 1,5 gola