Reprezentacja Włoch pewnie zmierza po awans do mistrzostw Europy, w grupie J jest nie do zatrzymania, wygrała wszystkie pięć spotkań, w szóstej kolejce na wyjeździe podejmować będzie reprezentację Finlandii.

Typy Dnia – 8 września (niedziela)

Eliminacje Euro 2020: Finlandia vs Włochy. Typ i Analiza

Patrząc na tabelę można powiedzieć, mecz na szczycie, ponieważ Finlandia tuż za Włochami zajmuje drugie miejsce tracąc do lidera zaledwie trzy oczka. Niemniej bukmacherzy w niedzielnym starciu stawiają zespół Italii w roli zdecydowanego faworyta, i trudno się dziwić, bo w tych eliminacjach spisuje się znakomicie. Włosi strzelili już szesnaście bramek, a stracili zaledwie dwie.

Mają piętnaście punktów na koncie, jak więc widać, lepiej nie może być, awans na wyciągnięcie ręki. Dwie najlepsze drużyny awansują do mistrzostw Europy, nad trzecią Bośnią Włosi mają aż osiem punktów przewagi. Niewykluczone że wygrają szósty mecz, Finlandia jest mocna, ale już raz w tych eliminacjach przegrała, z kim? właśnie z Italią.

Wróćmy do pierwszego bezpośredniego spotkania tych drużyn, na wyjeździe przegrała 0-2. W pierwszej połowie nie miała zbyt wiele do powiedzenia, Finlandia nie oddała żadnego strzału w światło bramki i stworzyła sobie zaledwie trzy sytuacje bramkowe. Włosi to wykorzystali i już w siódmej minucie po strzale Barelli wyszli na prowadzenie. Na piętnaście minut przed końcem spotkania kropkę nad i postawił Moise Kean.

Jak wiadomo ta reprezentacja zawsze słynęła z dobrej defensywy, i w tych eliminacjach to potwierdza, bardzo ciężko jej strzelić gola, dlatego dotychczas straciła tylko dwie bramki. Ostatnio Italia na wyjeździe wygrała z Armenią 3-1 będąc zespołem lepszym, gospodarze dzielnie walczyli, ale w drugiej odsłonie spotkania z każdą minutą mieli coraz mniej sił i w końcówce spotkania stracili dwie bramki przegrywając tym samym 1-3.

Poza porażką z Włochami Finlandia wygrała z Armenią 2-0, Bośnią 2-0, Liechtenstein 2-0 i Grecją 1-0. Z byłymi mistrzami Europy zwycięstwo na początku drugiej połowy zapewnił Teemu Pukki, czyli piłkarz angielskiego Norwich który ostatnio jest w bardzo dobrej formie strzeleckiej, potwierdził to w starciu z Grecją wykorzystując rzut karny. Jak więc widać, w ofensywie Finowie mają kim straszyć, niemniej tak rozpędzoną Italię ciężko tym razem będzie zatrzymać.

W niedzielę będzie faworytem i moim zdaniem będąc w tak dobrej dyspozycji ma większe szanse na zwycięstwo. Włosi mają lepszy zespół, lepszych jakościowo piłkarzy jak Andrea Belotti który strzela bramki jak na zawołanie, w starciu z Armenią strzelił kolejne dwie. Jakby tego było mało, dobrze prezentują się w defensywie jak na nich przystało, dlatego w niedzielę spodziewam się ich kolejnego zwycięstwa.