Jak sieć 5G może wpłynąć na mobilne zakłady sportowe?

Sieć 5G, nawet pomimo sprzeciwu radnych z Kraśnika, powoli rozwija się w naszym kraju. Choć jak na razie dostępna jest dopiero w kilku miastach, już w tej chwili analitycy próbują przewidzieć, jak wpłynie ona na branżę internetową.

 

5G to skrót oznaczający kolejną generację sieci komórkowych. Jeszcze kilka lat temu furorę w reklamach operatorów komórkowych robiła sieć 4G (pod nazwą LTE), jednak coraz większa liczba urządzeń komunikujących się z internetem sprawiła, że nowa sieć mobilna stała się niezbędna. 

Z czym zjeść to 5G?

Grupa typerska VIP na Facebooku Darmowe typy VIP od skutecznych typerów na – www.facebook.com

Wszystkiemu winne są urządzenia tzw. internetu rzeczy – czyli rzeczy codziennego użytku, które łączą się z internetem, by udostępniać dodatkowe funkcje. Teoretycznie mogłoby dojść do sytuacji, w której nie możesz połączyć się z kasyno online PaySafeCard, bo twoja lodówka musi pobrać nową aktualizację i blokuje przepustowość twojej sieci.

Dlatego potrzebna jest nowa, szybsza sieć o większej przepustowości, która pozwoli większej liczbie urządzeń podłączyć się jednocześnie. Na te potrzeby odpowiadać ma sieć 5G. 

Jedną z branż, na którą nowa szybkość internetu może wpłynąć, jest branża bukmacherska. Mobilne zakłady sportowe nawet nad Wisłą zdobyły ogromną popularność. Pozwalają one na obstawianie wydarzeń z dowolnego miejsca – nawet bezpośrednio z trybuny stadionu.

Bukmacherzy jeszcze głębiej wejdą w mobile

Jak sieć 5G może wpłynąć na branżę bukmacherską? Na pewno poprzez przyspieszenie przepływu informacji oraz zmniejszenie tzw. latencji. To pozwoli na jeszcze szybsze reagowanie na zmiany kursów. Twoje typy dnia będą mogły przez to zmieniać się nie z minuty na minutę, a z sekundy na sekundę. 

Dodatkowo specyfika sieci 5G sprawia, że urządzenia mobilne będą miały pierwszeństwo w dostępie do sieci. Z tego powodu gracze łączący się z telefonów będą mieli pewną przewagę nad osobami, które korzystają z komputerów. 

Wydaje się zatem, że zakłady sportowe 5G będą raczej opierać się na aplikacjach mobilnych. To zaś będzie oznaczało konieczność przygotowania takich przez firmy bukmacherskie i poniesienia przez nie dodatkowych kosztów. Zwłaszcza, że sklepy App Store i  Google Play nie chcą u siebie tych aplikacji. To tworzy problemy dla użytkowników.

Konieczność dostosowania swoich usług do możliwości sieci 5G może sprawić, że bukmacherzy szukać będą dodatkowych środków czy partnerów, którzy poniosą przynajmniej część kosztów. Mogą to być na przykład sieci komórkowe czy… kasyna online. Przykłady tego typu współpracy już w tej chwili można mnożyć.

Gracz dostanie więcej informacji

Z kolei z perspektywy graczy, przyspieszenie prędkości sieci może mieć kilka plusów. Po pierwsze – lepszy i szybszy dostęp do informacji. Wielu graczy o słabszym łączu narzeka na fakt, że nie ma dostępu do potrzebnych danych, a o zmianach kursu w zakładach na żywo informowani są z opóźnieniem.

W przyszłości niczym dziwnym może nie być scenariusz, w którym gracz połączony bezpośrednio do stacji pogodowej na stadionie będzie analizować jej wpływ na formę grających drużyn. Sportowe eksplozje emocji gwarantowane.

Niektórzy analitycy przewidują także, że rozwój sieci 5G wpłynie na branżę finansową, wymuszając jeszcze szybsze płatności. To z kolei również może mieć wpływ na graczy, którzy będą zachęcani do wpłacania większych depozytów szybciej. Wzrośnie tym samym ryzyko nieplanowanych, ryzykownych zagrań. 

Zdaniem ekspertki ds. branży, Klary Czerwińskiej, konieczna będzie także dodatkowa weryfikacja procedur bezpieczeństwa w firmach bukmacherskich. Uczciwa gra i wypłacalność jest bowiem jedną z rzeczy, na które gracze zwracają, a na pewno powinni zwracać uwagę. 

Jedną z pokus przy tego typu nowościach jest bowiem stworzenie stron czy aplikacji funkcjonalnych, nawet jeśli kosztem bezpieczeństwa. Tak dzieje się nawet w bankach, przez co użytkownicy mogą obawiać się nowych technologii. 

Przepisy pomogą, czy zaszkodzą?

Trudno jednak w tej chwili powiedzieć, czy na drodze tym wszystkim zmianom nie staną polskie regulacje prawne. Przykładem niech będzie ustawa hazardowa, przez którą spadły wpływy do budżetu z tytułu branży hazardowej. Kasyna online zostały bowiem w praktyce zakazane, a firmy bukmacherskie musiały uzyskać licencję i spełnić dość skomplikowane wymagania. 

W tej chwili stanowisko władz centralnych, czyli np. Ministerstwa Cyfryzacji jest dość pozytywne. Trudno jednak powiedzieć, czy w przyszłości podejście to nie zmieni się całkowicie, a sieć 5G zostanie obudowana dodatkowymi wymogami do spełnienia, co podważy sens jej rozwoju w naszym kraju. 

Na razie jednak wydaje się, że potencjalne korzyści z jej rozwoju przewyższają obawy. Rząd w tej chwili snuje plany inteligentnych miast, po których poruszać się będą inteligentne samochody. Przyszłość pokaże, jak te plany zostaną zrealizowane.

Podsumowanie

Branża bukmacherska powinna raczej na rozwoju sieci 5G skorzystać, podobnie jak gracze. Będzie jednak musiała ponieść koszty dostosowania swojej oferty. Z kolei ze strony rządu niezbędne będzie stworzenie odpowiedniego środowiska prawnego, by rozwój sieci 5G przebiegał w naszym kraju bezboleśnie.

/ 5. Ocen:

Nowa oferta legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
Cashback 550 PLN (kod:: KOD550) – www.betclic.pl
Bez ryzyka 600 PLN (kod: BETONLINE) + 3 x 777 PLN – www.betfan.pl

poker legalnie w polsce 2021 /

Typy dnia

Typy bukmacherskie

Leicester – Chelsea – Typy bukmacherskie 19 stycznia (wtorek)

We wtorek późnym wieczorem o godzinie 21:15 czasu polskiego na King Power Stadium dojdzie do spotkania Leicester vs Chelsea. Bardzo ciężko wskazać faworyta. Co...

Cagliari – Milan. Typy na 18 stycznia (poniedziałek)

Wybierasz typy bukmacherskie na 18 stycznia (poniedziałek)? Zobacz, co najlepsi typerzy grają w meczu Cagliari - Milan! Gospodarze walczą o życie Cagliari od czterech meczów nie...

Inter – Juventus – Typy bukmacherskie 17 stycznia (niedziela)

W osiemnastej kolejce włoskiej Serie A najciekawiej będzie na San Siro gdzie zmierzą się drużyny z najlepszej czwórki, a mianowicie drugi Inter podejmować będzie...

Bundesliga: Bayern – Freiburg (Typ i Analiza)

W niedzielę w ramach rozgrywek Bundesligi piłkarze Bayernu podejmą zawodników Freiburga. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 15:30. Transmisje meczu przeprowadzi Eleven Sport 1. Zapraszamy na analizę!

Asseco Resovia Rzeszów – Lotos Trefl Gdańsk – Typy

Dzsiaj do ciekawego starcia dojdzie w Rzeszowie pomiędzy  Asseco Resovia a Lotosem Treflem Gdańsk. Proponuję na to spotkanie over punktowy 181,5 pkt  kurs 1,66...