Jakie jest prawdopodobieństwo wygrania w loterii dwa razy?

Rozbicie naprawdę dużej kumulacji w loterii to marzenie wielu z nas. Wygrane sięgające dziesiątek milionów złotych działają na wyobraźnie. Każdy myśli wówczas, co kupiłby sobie za tak duże pieniądze. W jakiej loterii brać udział i jakie mamy prawdopodobieństwo wygranej? Może lepiej jest spróbować szczęścia, grając w automaty do gier czy poker online za darmo? Wszystkie odpowiedzi na nękające Cię pytania znajdziesz właśnie w tym artykule

Najczęściej słyszymy o gigantycznych wręcz wygranych w kontekście loterii Eurojackpot. Wygrane na poziomie kilkuset milionów złotych nikogo nie dziwią. Wśród tych wielkich zwycięzców najczęściej możemy zaobserwować Finów i Niemców. W top 5 zwycięzców możemy bowiem znaleźć aż trzech mieszkańców Finlandii, jednego Niemca oraz jednego mieszkańca Czech. Każda spośród czterech osób w tym top 5 wygrała aż 90 milionów euro. Najmniej szczęścia miał ostatni zwycięzca, którym był mieszkaniec Finlandii biorący udział w loterii 2017 roku. Wygrana, która mu przypadła wynosiła bowiem jedynie 86 milionów i 970 tysięcy euro. 

Skoro tak duże nagrody można wygrać w loterii Eurojackpot, to na pewno warto brać w niej udział cały czas, prawda? Otóż odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Owszem, kumulacje bywają naprawdę spore, jednak szansa na wygraną wynosi obecnie 1:95344200. Szansa na wygraną jest więc bardzo mała, jest ona bowiem niemal tak niska, jak prawdopodobieństwo śmiertelnego wypadku podczas grania w grę komputerową, które to wynosi 1:100000000. 

Skoro już ustaliliśmy, że prawdopodobieństwo w tej konkretnej loterii jest tak niskie, może warto spróbować innych rodzajów loterii?

Weźmy więc pod uwagę najpopularniejszą loterię w Polsce, czyli Lotto. Prawdopodobieństwo wygranej w naszej rodzimej loterii wynosi dokładnie 1:13983816. Już na pierwszy rzut oka widać, że jest ono wielokrotnie wyższe od prawdopodobieństwa wygranej w Eurojackpot. Jak natomiast jest z wygranymi, jak duże są kumulacje w tej loterii? Niestety, wychodzi na to, że większe prawdopodobieństwo ma swoją cenę. Najwyższe wygrane oscylują w okolicach 30 milionów złotych. W porównaniu do kilkuset milionów, które można wygrać w loterii Eurojackpot nie jest to na pewno oszałamiający wynik. Jak to mówią „coś za coś”.

Jakie jest natomiast prawdopodobieństwo wygrania dwa razy w zwykłej loterii? Jeżeli szansa wynosi 1:13983816, łatwo można policzyć, że szanse zwycięstwa wynoszą około jeden do dwustu trylionów. Szansa jest naprawdę mała.

Czy opłaca się więc grać na loterii? Wszystko zależy od kosztu, jaki ponosimy za los oraz od prawdopodobieństwa wygranej. Oczywiste jest to, że jeśli los kosztuje na przykład 1 grosz, a kumulacja wynosi 100 milionów i jest to zwykła loteria, to na pewno opłaca się nawet wykupić wszystkie możliwe losy. Jest to jednak sytuacja czysto teoretyczna, ponieważ żadna firma nie pozwoli sobie na tak niskie ceny losów. 

Jak widać prawdopodobieństwo wygranej na loterii, nie jest wysokie. Czy jest jakiś lepszy sposób obstawiania swoich pieniędzy?

Wychodzi na to, że bardziej się już opłaca obstawiać w zakładach bukmacherskich. Może wygrane nie są tak duże, ale posiadając dużo danych na temat poszczególnych drużyn lub indywidualnych graczy, możemy wygrać jakieś pieniądze. Pamiętajcie jednak, że zarówno loteria, jak i zakłady bukmacherskie nie gwarantują wygranej. Nie dajcie się więc nabrać na tzw. pewniaki w zakładach bukmacherskich lub szczęśliwe liczby. Jeżeli faktycznie liczby by były tak szczęśliwe, a zakłady tak pewne, to osoba je sprzedająca na pewno nie byłaby tak skora do dzielenia się nimi.

0 / 5. Ocen: 0

Nowa oferta legalnych bukmacherów Bonus bez ryzyka 140 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
500 PLN bez obrotu (kod:: BETONLINE) – www.Fuksiarz.pl
Cashback 600 PLN (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl

superbet jaki kod wpisać /

Jakie jest prawdopodobieństwo wygrania w loterii dwa razy? Co obstawiać

Typy dnia

Typy bukmacherskie