W niedzielę swoje spotkania rozgrywać będą pucharowicze, czyli Piast Gliwice, Lechia Gdańsk oraz Legia Warszawa która w Kielcach o pierwsze punkty w sezonie walczyć będzie z Koroną. Mecz odbędzie się o godzinie 15:00.

Typy Dnia – 28 lipca (niedziela)

PKO Ekstraklasa: Korona vs Legia. Będzie kolejna wpadka wicemistrzów Polski?

Wicemistrzowie Polski rozegrali już cztery ważne spotkania w nowym sezonie, jakie pozostawili po sobie wrażenie? jeżeli być szczerym do bólu, to bardzo słabe. Ja nie wiem czy Aleksandar Vuković jest dobrym trenerem dla Legii, po słabych meczach jego drużyny ciągle daje wszystkim do zrozumienia, kibicom, między innymi mediom, że jego zespół w dalszym ciągu jest zacytuję – ” W procesie budowania formy”.

Grupa typerska na Facebooku Darmowe typy VIP od skutecznych typerów na www.facebook.com

Czy się z tym zgadzacie? no właśnie, bo ja nie do końca. Jego Legia chce grać dobrze co oczywiste i wmawia wszystkim, że z dnia na dzień będzie coraz lepiej, a przecież za nią już cztery bardzo ważne mecze w sezonie, w których zaprezentowała się mizernie prawda? no właśnie. Moje zdanie jest takie, to nie jest prawdziwe oblicze Legii, a komentarze pomeczowe trenera Aleksandara Vukovicia są już oklepane.

Co kolejny mecz, Legia nie gra nic, źle jest przygotowana praktycznie pod każdym względem, między innymi brakuje płynności, zgrania, jakości, a przede wszystkim wyników. Jak rozpoczęła sezon od niespodziewanego remisu w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Europy na wyjeździe z Europą FC z którą zaprezentowała się beznadziejnie, tak skończyła na kolejnym słabym meczu z fińskim KuPS w drugiej rundzie, ponieważ przed własną publicznością wygrała tylko 1-0.

Trenera wynik cieszy, ale gra jego drużyny nie do końca, i tu należy się z nim zgodzić. Wicemistrz Polski stworzył sobie siedemnaście sytuacji bramkowych, oddał dziewięć strzałów w światło bramki, ale co z tego, że bramkarza przeciwnika pokonał tylko raz, na dodatek po stałym fragmencie gry z rzutu rożnego? no właśnie.

Dobrze, dość już na temat Legii, bo wiadomo że jest bez formy o czym także świadczy porażka w pierwszej kolejce z Pogonią Szczecin 1-2, na dodatek przed własną publicznością. Jak będzie w Kielcach? okaże się w niedzielę, ale myślę, że Korona na swoim boisku jest w stanie strzelić co najmniej jednego gola, Totolotek wystawił kurs 1.37, moim zdaniem śmiało można brać.

Kielczanie lepiej rozpoczęli sezon, od wyjazdowego zwycięstwa nad beniaminkiem Rakowem Częstochowa 1-0 będąc zdecydowanie lepszym zespołem, bardziej dojrzalszym, no co tu dużo mówić, kto oglądał wie, że Korona była po prostu lepsza. Co prawda rywal jak widać do zbyt wymagający nie należał, no ale właśnie, pytanie, czy Legia do takich należy? i tu bym postawił wielki znak zapytania. Po tym co pokazała w dotychczasowych meczach, brak zgrania, słaba defensywa to naprawdę, Korona spokojnie jest w stanie u siebie coś strzelić.

Typ: Korona Kielce strzeli gola