Ilves to jedna z drużyn, która ma najmniej rozegranych spotkań w ekstraklasie fińskiej, bo trzynaście. Mimo to mając dwadzieścia osiem punktów na koncie zajmuje pierwsze miejsce w tabeli z przewagą dwóch punktów nad drugim KuPS które ma o dwa rozegrane mecze więcej. Jak więc widać, Ilves ma szanse w tym sezonie zdobyć mistrzostwo.

Typy Dnia – 14 lipca (niedziela)

Veikkausliiga: Ilves w dobrej formie, wygra kolejne spotkanie?

Choć do zakończenia sezonu pozostało jeszcze sporo czasu, to trzeba szczerze powiedzieć, że jest to jeden z najlepszych sezonów tego klubu. W ostatnich latach najbliżej wicemistrzostwa, podkreślam wicemistrzostwa Ilves był w roku 2017 kiedy ostatecznie sezon zakończył na miejscu trzecim, mając tyle samo punktów do drugie KuPS, czyli 56. Natomiast w poprzednim sezonie rozgrywki zakończył na piątej pozycji.

Oferta na typy dnia w Fortunie Legalny bukmacher Fortuna - aktualna oferta darmowych bonusów >>

Jak więc widać, przynajmniej na dzień dzisiejszym można powiedzieć, że jest to jeden z najlepszym sezonów Ilves. W trzynastu rozegranych kolejkach odnotował osiem zwycięstw, cztery remisy i przegrał zaledwie jedno spotkanie. Jest to zespół z najlepszą defensywą w lidze co pokazuje tabela, jak dotąd stracił najmniej siedem bramek. Jak widać w następnym meczu na wyjeździe mierzyć będzie się z Lahti.

Bardzo dużo wskazuje na to, że Ilves odniesie szóste zwycięstwo z rzędu. Jest w bardzo dobrej formie, wygrał pięć ostatnich spotkań licząc wszystkie rozgrywki, czyli także puchar Finlandii gdzie w finale pokonał Mariehamn 2-0. Dobrą formę zapoczątkował w meczu z Interem Turku gdzie na wyjeździe z tym przeciwnikiem wygrał 3-2.

W następnych meczach ligowych przed własną publicznością wygrał z KPV 4-2, na wyjeździe poradził sobie z VPS 2-1, a w ostatniej kolejce na swoim terenie przekonująco wygrał z SJK 3-0. Tym zwycięstwem Ilves potwierdził dobrą formę co powinno napawać optymizmem przed meczem z Lahti. W meczu z SJK wygrał zasłużenie, przeciwnik był zdecydowanie słabszy.

Natomiast dopiero dziewiąte miejsce w tabeli zajmuje Lahti którego bilans spotkań przedstawia się następująco, 3-6-5. Zespół ten jest pod formą, w pięciu ostatnich meczach zaliczył aż trzy porażki, a ostatni raz wygrał na początku czerwca gdzie na wyjeździe dość szczęśliwie wygrał z Mariehamn 1-0 który zmarnował dużą ilość sytuacji bramkowych. Natomiast w najnowszym meczu Lahti przegrało na terenie Interu Turku 0-2.

Duży problem ta drużyna ma z defensywą i ofensywą, napastnicy wyraźnie pod formą czego nie można powiedzieć o Ilves który wygrywa mecz za meczem. W kwietniu tego roku wygrał u siebie z Lahti 1-0. Czy w niedzielę także ma szanse na zwycięstwo? oczywiście że tak, w końcu jest w zdecydowanie lepszej formie.

Typ: 2 (DNB)

Skomentuj
Najwyższe kursy i bonusy w eTOTO Legalny bukmacher eTOTO - sprawdź specjalną ofertę bonusów za darmo >>