Lazio małymi krokami zmierza w kierunku europejskich pucharów, aktualnie zajmuje dopiero siódme miejsce w tabeli, ale jeżeli wygra w czwartek z Empoli, to automatycznie wskoczy na czwartą pozycję i przynajmniej do weekendu będzie mogło się z niego cieszyć które nagradzane jest Ligą Mistrzów. Jak więc widać, dla rzymian jest to bardzo ważne spotkanie których interesować będą tylko i wyłącznie trzy punkty.

Typy Dnia – 7 lutego (czwartek)

Może w ostatnich meczach nie prezentowali wysokiej formy, jednak trzeba zaznaczyć że na rozkładzie mieli bardzo wymagających przeciwników. Przypomnijmy, wyjazdowa porażka z Napoli 1-2 gdzie wcale w tym meczu nie byli bez szans, jednak porażka nie powinna dziwić, bo drużyna Milika w Serie A wraz z Juventusem najczęściej punktuje właśnie przed własną publicznością. Następnie Lazio podejmowało u siebie kolejnego giganta, właśnie Juventus i przegrało 1-2. Jak widać kolejny przeciwnik z najwyższej półki.

Grupa typerska na Facebooku Darmowe typy VIP od skutecznych typerów na www.facebook.com

No ale już dwa ostatnie mecze były po ich myśli, najpierw w ćwierćfinale pucharu Włoch po zaciętym meczu wyeliminowali Inter, ale do tego potrzebowali rzutów karnych. No i w ostatniej kolejce na wyjeździe rzymianie poradzili sobie z Frosinone 1-0. Tym razem przeciwnik podobnej klasy z którym także powinni sobie poradzić.

W tabeli Lazio ma 35 punktów na koncie, ale wyżej sklasyfikowane Roma i Atalanta mają tyle samo oczek, z kolei czwarty Milan ma 36 punktów. Jak więc widać, gospodarze czwartkowego spotkania spokojnie mogą myśleć nawet o Lidze Mistrzów, ale muszą takie spotkania obowiązkowo wygrywać. Jeżeli chodzi o Empoli, to ten zespół ma inne plany, walczy o utrzymanie, sklasyfikowany jest siedemnastym miejscu i ma tylko punkt przewagi nad strefą spadkową.

Jakby nie patrzeć spotkanie ważne dla obu jedenastek, jednak goście ostatnimi występami niczym dobrym nie przekonali, fatalnie prezentowali się w defensywie. W tym roku nie odnieśli jeszcze zwycięstwa, co gorsze, w trzech ostatnich meczach stracili aż siedem bramek co pokazuje ich najsłabszy punkt którym właśnie jest defensywa. Trudno więc liczyć na ich dobry występ przeciwko drużynie, która ostatnio prezentowała się zdecydowanie lepiej, a do tego swój jutrzejszy mecz rozegra u siebie.

Nowy rok Empoli rozpoczęło od wyjazdowego remisu ze słabiutkim Cagliari 2-2, potem przed własną publicznością przegrało z Genoą 1-3, czyli z drużyną która przed meczem nie była w jakiejś imponującej formie, na dodatek już bez Piątka w składzie. Natomiast w ostatniej kolejce Empoli także rozczarowało swoich kibiców, ponieważ na swoim terenie tylko zremisowało z ostatnim w tabeli Chievo 2-2.

Jakie wnioski po ich ostatnich meczach? Empoli wyraźnie pod formą, a ich największą bolączką jest słabo spisująca się defensywa, więc ciężko im wróżyć dobre czasy. A jakby tego było mało, Empoli przegrało cztery ostatnie mecze z Lazio, w najnowszym z nich na początku sezonu u siebie 0-1. Jak więc widać, w czwartkowym starciu praktycznie wszystko przemawia na korzyść rzymian i to ich zwycięstwa powinniśmy się spodziewać.

Typ: 1