Hitem 23. kolejki LOTTO Ekstraklasy będzie bez wątpienia pojedynek mistrza Polski Legii Warszawa z drużyną zawsze aspirującą do zdobycia mistrzostwa Lechem Poznań. Będzie to także pojedynek trenerów Adama Nawałki z Ricardo Sa Pinto, obaj mają coś do udowodnienia. Mimo że obie drużyny nie są w najwyższej formie, to mecz i tak zapowiada się dość interesująco, w końcu mierzą się odwieczni rywale.

Typy Dnia – 23 lutego (sobota)

Co możemy pozytywnego powiedzieć o obu drużynach? niestety nie są to już tak silne jedenastki jak w poprzednich latach kiedy chociażby rozgrywały swoje mecze w Lidze Europy. Dziś mają już nawet problemy z wygrywaniem na własnym podwórku, nie radzą sobie nawet w Ekstraklasie.

Grupa typerska na Facebooku Darmowe typy VIP od skutecznych typerów na www.facebook.com

Ostatnia kolejka jest na to najlepszym przykładem, Lech rundę rewanżową rozpoczął od dwóch porażek z rzędu, kto jest odpowiedzialny za jego ostatnie wyniki? tylko i wyłącznie Adam Nawałka który moim zdaniem po prostu się już wypalił.

Jeżeli przegrywa się dwa ostatnie mecze z przeciętnymi drużynami i traci się aż sześć bramek to co to może świadczyć o Kolejorzu i byłym selekcjonerze Adamie Nawałce? no właśnie, że na dzień dzisiejszy nie dobrał jeszcze dla swojej drużyny odpowiedniej taktyki, jak widać, najgorzej spisuje się formacja defensywna co w przypadku Lecha jest jakimś absurdem.

Już w meczach przed rundą rewanżową, czyli w sparingach Lech prezentował się fatalnie, m.in. przegrał dwa ostatnie sparingi z serbskim FK Vozdovac 0-1 i ukraińskim Szachtarem Donieck 0-3. Oczywiście ktoś powie, a co tam takie mecze nic nie znaczące, ale jak się okazały nie były to przypadkowe porażki Lecha Poznań. Jak widać, po tych złych spotkaniach Nawałka nie wyciągnął wniosków, w dalszym ciągu jego zespół beznadziejnie prezentuje się w defensywie.

Rundę rewanżową rozpoczął od porażki przed własną publicznością z Zagłębiem Lubin 1-2. Jeszcze gorzej spisał się w ostatniej kolejce gdzie na wyjeździe został rozbity przez Piast Gliwice aż 0-4. No panie Nawałka, halo, co pan zrobił z tą drużyną? taką postawą swoich piłkarzy można co jedynie pomarzyć o najlepszej ósemce LOTTO Ekstraklasy, a nie o podium.

Mimo że Legia w ostatnich meczach też nie spisała się najlepiej, zwłaszcza w ostatniej kolejce w której zawiodła na całej linii, to jednak stawiam na jej zwycięstwo z opcją remisu. Tak, wydaje mi się że w Poznaniu ma nieco większe szanse na odnotowanie korzystnego wyniku. Jakby nie patrzeć, w porównaniu do Nawałki, Sa Pinto nieco lepiej przygotował swój zespół do rundy wiosennej. W pierwszym meczu jego Legia wygrała na wyjeździe z Wisłą Płock 1-0, i gdyby napastnicy popisali się lepszą skutecznością, precyzją przy strzałach, to z pewnością zwycięstwo mistrza Polski byłoby bardziej przekonujące, bo sytuacji bramkowych im nie brakowało.

Natomiast ich ostatni mecz u siebie z Cracovią i porażka 0-2 do zapomnienia, cała LOTTO Ekstraklasa to najlepsze podsumowanie, nic w niej nie jest pewne. Niemniej najbliższego meczu z Lechem moim zdaniem Legia nie przegra. Warto także zaznaczyć, że podopieczni Sa Pinto lepiej prezentują się właśnie w meczach wyjazdowych o czym świadczy ten bilans spotkań 7-3-1. W sumie Legia wygrała trzy ostatnie mecze z Lechem, niewykluczone że odniesie czwarte z rzędu zwycięstwo z Kolejorzem.

Typ: X2