W tym tygodniu odpoczniemy od Ligi Mistrzów, na szczęście nie zabraknie spotkań angielskiej ekstraklasy, m.in. w 28. kolejce Premier League Leicester któremu ostatnio nie szło najlepiej poszuka tym razem punktów na King Power Stadium, a jego rywalem będzie Brighton. Uważam, że większe szanse na zwycięstwo mają Lisy, dlaczego? zapraszam do lektury.

Typy Dnia – 26 lutego (wtorek)

Lisy pod formą, poszukają punktów na King Power Stadium

Obie ekipy raczej chciałyby mieć już ten sezon za sobą, ponieważ jak wyraźnie pokazuje tabela, obie zajmują miejsca w drugiej dziesiątce, jednak w najgorszym położeniu są goście którzy sklasyfikowani są na szesnastym miejscu z dorobkiem 27 punktów i mają zaledwie trzy oczka przewagi nad strefą spadkową.

Grupa typerska na Facebooku Darmowe typy VIP od skutecznych typerów na www.facebook.com

Jak więc widać, nie mogą spać spokojnie, bo i przyszłość w Premier League jest niepewna, z pewnością w najbliższym meczu będą chcieli coś ugrać, ale właśnie, będą w stanie zatrzymać głodnych zwycięstw Lisów? tego się obawiam. Leicester przegrał trzy ostatnie mecze i na pewno w meczu z Brighton będzie chciał się przełamać i wygrać, a gdzie jak nie przed własną publicznością? no własnie.

Myślę, że mimo iż goście walczą o utrzymanie, to można śmiało tu stawiać na zwycięstwo Lisów które w Premier League nie wygrały od sześciu ostatnich spotkań, a przecież w piłkę grać potrafią, tak własnie uważam. Trzeba podkreślić, że w ostatnich tygodniach miały bardzo wymagających przeciwników, nic więc dziwnego, że nie było wyników, kogo mieli na rozkładzie? Proszę bardzo, na wyjeździe Lisy przegrały z Wikami 3-4, czyli z drużyną która przecież jest w dobrej formie.

Następnie na Anfield zatrzymały Liverpool 1-1 który w końcu walczy o mistrzostwo Anglii prawda? no właśnie, jak widać rywal z najwyższej półki. Potem na swoim terenie przegrały z Manchesterem United 0-1 który jak wiemy pod wodzą Ole Gunnara Solskjaera rozgrywa mecze na najwyższym poziomie. Kolejny mecz i kolejna porażka Leicester wyjazdowa z Tottenhamem 1-3, czyli kolejna drużyna z wyższej półki walcząca o mistrzowski tytuł. No i w ostatniej kolejce na King Power Stadium Lisy przegrały z Crystal Palace 1-4.

Mimo że Orły plasują się w dolnej części tabeli, to na boisku przeciwko nim gra się niezwykle trudno o czym chociażby nie tak dawno przekonał się Liverpool gdzie przed własną publicznością miał z nimi poważne problemy i ledwo wygrał 4-3, a już nie wspomnę o pozostałych meczach Crystal Palace w których też prezentowało się bardzo dobrze. Jak więc widać, Leicester miał naprawdę bardzo trudny kalendarz spotkań, a ich najbliższy przeciwnik Brighton jest z pewnością słabszy od ich wcześniejszych rywali, jeżeli więc mają szukać w jakichś meczach punktów, to tylko w takich jak ten najbliższy.

Brighton jest bardzo przeciętną drużyną która ostatnio rozgrywała słabe mecze, mimo że kalendarz miała o wiele lepszy niż Leicester. Między innymi doznała wyjazdowej porażki z Fulham 2-4 który przecież zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli, z Burnley przegrała także u siebie 1-3, a mimo że w 1/8 finału pucharu Anglii wyeliminowała Derby 2-1, to w dalszym ciągu nie przekonuje mnie ten zespół swoją grą. Pierwszy mecz tych drużyn w obecnym sezonie na Amex Stadium zakończył się podziałem punktów 1-1. Na King Power Stadium liczę na zwycięstwo Lisów.

Typ: 1 (DNB)