Lotto – przewodnik online po loterii

Już od pewnego czasu część osób próbowali online kasyno, ale część woli jednak tradycyjne loterie. W naszym kraju od dawna ogromnym zainteresowaniem cieszy się Lotto. Co warto wiedzieć o tej krajowej loterii?

lotto online jak grać
Jak grać w Lotto online?

Historia Lotto

Lotto to obecnie najbardziej znana i najchętniej wybierana w Polsce loteria liczbowa. Jest także najstarszą, gdyż powstała w 1957 roku i do dziś działa nieprzerwanie. Od samego początku loteria organizowana przez Totalizator Sportowy, czyli przedsiębiorstwo nadzorowane przez Ministerstwo Finansów. Od początku swej działalności Lotto związane było z grami liczbowymi. Klienci mogli zawierać zakłady w specjalnych kolekturach znajdujących się na terenie całego kraju. W ostatnich kilkunastu latach wprowadzono także maszyny do Lotto w wielu sklepach czy galeriach handlowych. Ponadto od 2018 roku możliwe jest również korzystanie z oferty Lotto za pośrednictwem strony internetowej, aplikacji mobilnej.

Od 1957 roku organizowany jest w kraju „Lotek”, „Totek”. Jest to do dziś najstarsza oraz najbardziej popularna w Polsce gra liczbowa. Przez lata zmieniał on swą nazwę z Toto-Lotka, na Duży-Lotek oraz obecne Lotto. Kiedyś losowania odbywały się dwa razy w tygodniu, dziś w każdy wtorek, czwartek oraz sobotę. Odliczając EuroJackpot, Lotto jest loterią, która jest w stanie przynieść graczom najwyższe wygrane. Najwyższa stawka jak dotąd padła w marcu 2017 roku, a jej kwota wyniosła 36 726 210,20 złotych. Łącznie zanotowano 6 trafień, które przyniosły graczom co najmniej 30 milionów złotych. Najwyższa z kolei kumulacja miała miejsce w 2016 roku i wyniosła blisko 58 milionów złotych.

Jak grać w Lotto?

Lotto jest niezwykle prostą grą. Składa się ona z zestawu 49 liczb od 1 do 49. Zadaniem gracza jest wytypowanie na kuponie 6 swoich cyfr, a następnie akceptacja i opłacenie kuponu. Można także skorzystać z popularnej opcji chybił-trafił, kiedy to maszyna automatycznie za nas wybiera zestaw 6 liczb. We wtorek, czwartek oraz sobotę o 21:40 odbywa się losowanie na żywo w TV oraz Internecie, gdzie maszyna losująca dokonuje automatycznego i losowego wyboru 6 liczba. Od tego momentu można sprawdzić na swoim kuponie, czy udało się nam coś wygrać. Obecnie cena prostego zakładu wynosi 3 złote. Jeśli uda się nam trafić 3 liczby, to wygrywamy 24 złote. W przypadku 4, 5 lub 6 liczb wygrana uzależniona jest od kumulacji oraz ilości wygrywających. Warto wiedzieć, że żadne proste systemy nie sprawdzają się w przypadku tej gry. Ponadto mimo już wielu tysięcy losowań, nigdy nie było takiej sytuacji, aby w historii padły dwa razy dokładnie te same liczby, które zostały wylosowane we wcześniejszym losowaniu.

Grupa typerska VIP na Facebooku Darmowe typy VIP od skutecznych typerów na – www.facebook.com

Lotto ma charakter kumulacyjny. Jeśli zatem w danym losowaniu nie padnie szóstka, pula z wygranej przechodzi do kolejnego losowania. W momencie, kiedy mamy kilka kumulacji z rzędu, następna z kolei może wynieść właśnie ponad 50 milionów złotych. Wiąże się to choćby z faktem, że szansa naszej wygranej wynosi zaledwie 1 do 13 983 816.

Jak odebrać wygraną?

Jeśli udało się nam trafić co najmniej 3 liczby, to w takim wypadku mamy 60 dni czasu od dnia następującego po dniu losowania, aby odebrać wygraną. W przypadku wygranej równej i wyższej niż 2280 złotych każda osoba musi się zgłosić do jednego z 17 Oddziałów Totalizatora Sportowego. Warto pamiętać, że od wygranej kwoty powyżej 2280 złotych pobierane jest 10% podatku. Niższe wygrane możemy odebrać w kolekturze bądź też jako przelew bankowy za pośrednictwem konta w Lotto. 

Nowa oferta legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
Cashback 550 PLN (kod:: KOD550) – www.betclic.pl
Bez ryzyka 600 PLN (kod: BETONLINE) + bonus 3 x 777 PLN – www.betfan.pl

Typy dnia

Typy bukmacherskie

Everton – Leeds – Typy bukmacherskie 28 listopada (sobota)

Seria czterech spotkań bez zwycięstwa została przez The Toffees przerwana w ostatni weekend, gdzie przełamali się na Craven Cottage w Londynie, na tym stadionie...

Moenchengladbach – Schalke – Typy bukmacherskie 28 listopada (sobota)

W 2018 roku zdobyli wicemistrzostwo Niemiec. W 2020 roku po ośmiu kolejkach zamykają tabelę Bundesligi. Mowa o Niebieskich, a dokładnie o Schalke które w...

Typ Dnia – 28 listopada (sobota)

Czy Liverpool odbuduje się po przegranej w Lidze Mistrzów i zagra jak przystało na mistrza przeciwko Brighton? Sprawdźcie typ na 28 listopada (sobota)! Typy na...

Lotos Trefl Gdańsk – Czarni Radom

W sobotę 28 listopada  gracze Trefla Gdańsk stoczą kolejny pojedynek w leżącej na granicy Gdańska i Sopotu Ergo Arenie tym razem na pomorze przyjadą...

Premier League: Brighton – Liverpool (Typ i Analiza)

W sobotę w ramach rozgrywek Premier League piłkarze Brighton podejmą zawodników Liverpoolu. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 13:30. Transmisje meczu przeprowadzi CANAL + Sport 2. Zapraszamy na analizę!