W tym tygodniu rozegrane zostaną ćwierćfinałowe spotkania pucharu Włoch, na przestrzeni czterech dni Milan dwukrotnie podejmuje Napoli, jeden mecz już za sobą, w minioną sobotę w Serie A obie drużyny podzieliły się punktami, jak będzie w pucharze Włoch? odpowiedź poznamy w najbliższy wtorek. W przeciwieństwie do sobotniego meczu tym razem w pierwszym składzie Milanu ma pojawić się Krzysztof Piątek który będzie chciał strzelić pierwszego gola w historii dla Rossoneri, zapowiadają się wielkie emocje.

Typy Dnia – 29 stycznia (wtorek)

Jak się zazwyczaj mówi, europejskie puchary rządzą się swoimi prawami, więc różnie się to wszystko może potoczyć, zwykle trenerzy dają odpocząć najlepszym wystawiając tym samym skład nieco rezerwowy. Co innego gdy oglądamy takie mecze jak ten, gdy mierzą się czołowe drużyny jak właśnie Milan – Napoli, to przeważnie w składach za bardzo nie mieszają, być może tak będzie i tym razem z różnicą taką, że od pierwszych minut na boisku zobaczymy Piątka. W sobotę wszedł na boisko na ostatnie 20 minut i trzeba powiedzieć, pokazał się z dość dobrej strony, a przecież czasu za wiele nie miał prawda? no właśnie. Jak sam przyznał, nie zagrał od początku dlatego, że lepiej musi poznać drużynę, przed pierwszym meczem miał tylko dwa treningi. Tym razem prawdopodobnie trener wystawi go w jedenastce wyjściowej.

Grupa typerska na Facebooku Darmowe typy VIP od skutecznych typerów na www.facebook.com

Mecz AC Milan – Napoli na żywo

Jeżeli chodzi o zakład na to spotkanie, to myślę że można spróbować zagrać na Milan strzeli gola. Ostatnio w Serie A mecz był dość wyrównany, ale akcji na strzelenie gola nie brakowało, Milan miał swoje jak i tak samo Napoli, ale w tamten dzień po prostu obu drużynom zabrakło skuteczności, bo prób naprawdę było sporo. W tym roku Milan stracił zaledwie jednego gola, jak wiadomo ich katem okazał się Ronaldo gdzie w Superpucharze Włoch zapewnił tym samym Juventusowi zwycięstwo i pierwszy puchar w tym sezonie. Tak poza tym jak widać, Rossoneri w ostatnich meczach praktycznie nie tracili bramek. Chociaż w drugim meczu z Napoli różnie może być, bo Azzurri posiadają ogromy potencjał w ofensywie, Milik, Zieliński, Mertens czy Callejon to piłkarze który dają ogromną moc w ataku.

Mimo wszystko myślę, że większe szanse na strzelenie gola będzie miał Milan który jakby nie patrzeć swój mecz rozegra na San Siro, więc teoretycznie powinno być mu łatwiej budować akcje bramkowe. Do tego wszystkiego jest wielka szansa że od początku zagra Piątek, dotychczas jeden z najlepszych piłkarzy w Serie A, więc chęci na strzelanie bramek z pewnością mu nie zabraknie. Wątpię by drugi raz z rzędu padł rezultat bezbramkowy, na początku sezonu w Serie A Napoli było o jedną bramkę lepsze, 3-2 wygrało z Milanem, wówczas padło aż pięć bramek. Gdyby w sobotę napastnicy obu drużyn nie marnowali aż tak swoich sytuacji i popisali się lepszą skutecznością, też wynik byłby inny. W pucharze Włoch może być inaczej, z Piątkiem w składzie czuję, że Rossoneri zakończą mecz przynajmniej z jednym golem na koncie, pomóc też powinno im w tym San Siro.

Typ: Milan strzeli gola