Na zapleczu La Liga trwa zacięta walka o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Hiszpanii. Awans uzyskają dwie najlepsze drużyny, z kolei cztery pozostałe zagrają w barażach po czym ostatecznie zwycięzca awansuje do La Liga. Duże szanse na awans ma Malaga która w poniedziałek na wyjeździe zmierzy się z Numancią.

Typy Dnia – 18 marca (poniedziałek)

Malaga walczy o powrót do La Liga!

W tabeli jest o tyle ciekawie, że nawet najlepsza szóstka w tej chwili nie może być pewna awansu, bowiem jest tak ciasno, że drużyny ze środka tabeli także mają szanse zająć na koniec sezonu miejsca barażowe, ponieważ do czołówki nie tracą zbyt dużo. Przykład? jedenasty Las Palmas do szóstego Cadiz traci tylko siedem punktów, a do rozegrania pozostało jeszcze sporo kolejek. Jak więc widać, nic nie jest pewne.

Grupa typerska na Facebooku Darmowe typy VIP od skutecznych typerów na www.facebook.com

Jeżeli chodzi o poniedziałkowe spotkanie pomiędzy Numancią a Malagą, to myślę że większe szanse na korzystny rezultat mają goście którzy w pięciu ostatnich spotkaniach przegrali zaledwie jeden mecz, za to częściej remisowali co skłania mnie do grania na ich zwycięstwo z opcją remisu.

Malaga sklasyfikowana jest na piątej pozycji z dorobkiem 50 punktów i na dzień dzisiejszy zapewnione ma baraże, jednak ma jeszcze szanse wskoczyć chociażby na miejsce drugie, bowiem do wicelidera Granady traci sześć oczek, a do lidera Osasuny siedem punktów. Tę porażkę w ostatniej kolejce zaliczyła własnie z Osasuną przed własną publicznością 1-2, jak więc widać, z nie byle kim, w końcu z liderem prawda? no właśnie.

Mecz był dość wyrównany, obu drużynom nie brakowało sytuacji bramkowych, częściej przy piłce była Malaga, jednak to Osasuna była bardziej skuteczniejsza w ofensywie i stąd taki a nie inny wynik na jej korzyść, co nie znaczy że Malaga jest słabą drużyną.

To była jej jedyna porażka w pięciu ostatnich meczach. Wcześniej remisowała z takimi drużynami jak Cordoba 1-1, z Deportivo La Coruna 0-0 które w tabeli jest czwarte, z Las Palmas 0-0 i na wyjeździe pokonała Rayo Majadahonda 1-0. Poniedziałkowy przeciwnik Malagi Numancia zajmuje dopiero czternaste miejsce w tabeli. W ostatnim czasie najlepsze wrażenie pozostawiła po sobie miesiąc temu gdzie na swoim terenie zremisowała z liderem Osasuną 1-1, choć trzeba powiedzieć dość szczęśliwie, bo Osasuna sytuacji bramkowych miała pod dostatkiem.

Tak poza tym Numancia między innymi przegrała u siebie z przeciętnym Gijon 1-2, a w ostatniej kolejce odnotowała wyjazdowy remis z Tenerife 1-1 które w tabeli jest szesnaste. Jak więc widać, wyniki takie sobie. Nie da się ukryć, że La Liga2 jest dość wyrównaną ligą, niemniej Malaga wydaje się być po prostu lepszą drużyną, w końcu w poprzednim sezonie występowała w La Liga prawda? no właśnie. Dziś walczy o powrót i niewykluczone, że jako trzeci zespół uda jej się awansować do ekstraklasy hiszpańskiej.

Typ: X2