ŁKS Łódź przeżywa poważny kryzys formy, to trzeba szczerze powiedzieć, pięć porażek z rzędu jest tego najlepszym dowodem. W ósmej kolejce PKO Ekstraklasy w Szczecinie mierzyć będzie się z Pogonią która ostatnio złapała zadyszkę, czy beniaminek z Łodzi to wykorzysta? zapraszam do analizy.

Typy Dnia – 15 września (niedziela)

PKO Ekstraklasa: Arkadiusz Malarz bramkarzem ŁKS-u Łódź!

Jak już wspomniałem, ŁKS przegrał aż pięć spotkań z rzędu. Początek marzenie, wywalczony punkt przed własną publicznością z Lechią Gdańsk i remis 0-0 by w następnej kolejce wygrać na wyjeździe z Cracovią 2-1. W następnych meczach już tak pięknie nie było, koszmar rozpoczął się od spotkania z Lechem Poznań gdzie w Łodzi ŁKS przegrał 1-2 i trwa do dziś. Następne cztery mecze podopieczni Kazimierza Moskala również przegrali.

Oferta na typy dnia w Fortunie Legalny bukmacher Fortuna - aktualna oferta darmowych bonusów >>

Kolejno, z Piastem, Wisłą Kraków, Legią Warszawa i Wisłą Płock. Jego piłkarze potrafią grać w piłkę, ale niestety nie potrafią wykorzystywać szans, zbyt wiele okazji marnują, choć sytuacji bramkowych stwarzają sobie naprawdę dużo. Przede wszystkim najbardziej zawodzi linia defensywna.

Nad tą formacją trener musi z piłkarzami popracować najbardziej, bo nie może być tak, że ŁKS przykładowo w meczu z Wisłą Kraków gra jak równy z równym, a mimo to traci aż cztery gole. Na dodatek nie strzela żadnego, mimo że tworzy sobie aż dwadzieścia sytuacji bramkowych prawda? no właśnie. Gdyby skuteczność była lepsza, z pewnością ŁKS miałby dziś więcej bramek na koncie niż tylko sześć.

Natomiast stracił ich aż trzynaście, bo jak wcześniej napisałem, najsłabszą formacją właśnie jest defensywa, nad tym Moskal i piłkarze muszą w dalszym ciągu pracować. Są w bardzo złej formie, takie są fakty co nie znaczy że przegrają kolejne spotkanie, nie zapominajmy że to jest PKO Ekstraklasa. Pogoń zajmuje trzecie miejsce w tabeli, ale ostatnio gra nieco słabiej.

Wymęczone zwycięstwo w Kielcach z Koroną 1-0, następnie porażka przed własną publicznością z Wisłą Płock 1-2 i wyjazdowy remis ze Śląskiem Wrocław 1-1 nie świadczy o najlepszej formie Portowców. Na początku sezonu ich najmocniejszym punktem była defensywa, ciężko było ją przełamać, Pogoń praktycznie nie traciła bramek poza zwycięstwem z Legią 2-1. Jak pokazały ostatnie dwa mecze, ta formacja już tak dobrze się nie spisuje czego dowodem są trzy stracone bramki w dwóch ostatnich meczach. ŁKS wiecznie przegrywał nie będzie, powinien to wykorzystać.

Dodajmy, że nowym bramkarzem tego klubu został Arkadiusz Malarz który wcześniej reprezentował barwy Legii Warszawa, w lipcu pożegnał się z wicemistrzem Polski. To bramkarz z ogromnym doświadczeniem, przez cztery sezony był podstawowym bramkarzem Legii, miał także okazję występować w Lidze Mistrzów. 39-latek powinien być ogromnym wzmocnieniem ŁKS-Łódź. W Szczecinie beniaminek ma szanse zainkasować jakieś punkty, ponieważ Portowcy ostatnio nieco zwolnili.

Typ: X2

Skomentuj
Najwyższe kursy i bonusy w eTOTO Legalny bukmacher eTOTO - sprawdź specjalną ofertę bonusów za darmo >>