W 22. kolejce PKO Ekstraklasy rywalem wicemistrzów Polski będzie Raków Częstochowa. Aktualnym liderem tabeli są podopieczni Aleksandara Vukovicia, to im w sobotę daje się większe szanse na zwycięstwo.

Typy Dnia – 15 lutego (sobota)

PKO Ekstraklasa: Raków Częstochowa vs Legia Warszawa. Typ i Analiza

Przed tygodniem mierzyli się z ŁKS-em Łódź gdzie w Warszawie wygrali 3-1. To było bardzo ciężkie spotkanie dla nich, po golu Łukasza Piątka w drugiej połowie musieli odrabiać straty, atakowali, częściej utrzymywali się przy piłce, aż wreszcie w 70. minucie do remisu doprowadził Maciej Rosołek.

Końcówka spotkania należała do piłkarzy Legii Warszawa, na pięć minut przed końcem meczu gola na 2-1 strzelił Domagoj Antolić, a trzy minuty później zwycięstwo przypieczętował Kante, czyli jeden z najważniejszych piłkarzy wicemistrza Polski. Legia wygrała, ale trzeba powiedzieć wprost, Legia się męczyła.

Mimo to z pewnością po tym zwycięstwie musiała nabrać więcej pewności siebie, więc można być dobrej myśli przed kolejnym starciem z Rakowem Częstochowa. Piłkarze tej drużyny przystąpią do tego spotkania w gorszych nastrojach, ponieważ w pierwszym meczu po przerwie zimowej przegrali w Poznaniu z Lechem 0-3 gdzie pozostawili po sobie kiepskie wrażenie.

Nie mieli zbyt wiele do powiedzenia, stać ich było na oddanie tylko jednego strzału w światło bramki. Natomiast stworzyli sobie zaledwie sześć sytuacji bramkowych. Kolejorz miał dwadzieścia dwa podejścia i wygrał zasłużenie, oddał dziewięć celnych strzałów na bramkę przeciwnika.

W najbliższą sobotę raczej spodziewam się zwycięstwa Legionistów, w PKO Ekstraklasie jak wiadomo wszystko jest możliwie, niemniej po ostatnim meczu myślę że można być dobrej myśli. Zajmują pierwsze miejsce w tabeli i mają zaledwie dwa punkty przewagi nad drugą Cracovią. Będą więc zdeterminowani by wygrać. Beniaminek z Częstochowy plasuje się na jedenastym miejscu. Ostatnia porażka z Lechem jest złym sygnałem przed kolejnymi meczami.

Bezpośredni mecz Legii z Rakowem w Warszawie zakończył się zwycięstwem wicemistrzów Polski 3-1. Trzy gole strzelił wtedy Jarosław Niezgoda który niestety dziś jest piłkarzem Portland Timbers. Jednak w ofensywie w dalszym ciągu mają kim straszyć i co najważniejsze, zdrowy jest Kante który w ostatniej kolejce przypieczętował zwycięstwo nad ŁKS-em Łódź.

Typ: 2 (DNB)