Jeżeli Sevilla chce po tej kolejce zachować czwarte miejsce w La Liga, to najlepiej musi to spotkanie wygrać, jej przeciwnikiem będzie Levante które nie powinno jej sprawić większych problemów w odniesieniu zwycięstwa. Może Sevilla w ostatnim czasie nie prezentowała wysokiej formy, jednak na rozkładzie miała poważnych przeciwników. Jak będzie w sobotni weekend? myślę że do niespodzianki nie dojdzie i z trzech punktów cieszyć będą się Los nervionenses.

Typy Dnia – 26 stycznia (sobota)

To niezwykle bardzo ważne spotkanie dla nich, przypomnijmy, na osiemnaście kolejek przed zakończeniem sezonu sklasyfikowani są na bardzo dobrym czwartym miejscu które jak wiadomo daje przepustkę do gry w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie. Jednak na plecach czują oddech piątego Alaves który traci do nich zaledwie jeden punkt. Jak więc widać, Sevilla nie może być pewna miejsca w najlepszej czwórce. W sobotę jednak może tą przewagę punktową powiększyć jeżeli wygra na co liczę oraz Alaves tym samym w poniedziałek w meczu z Vallecano zgubi punkty, taki scenariusz jest jak najbardziej możliwy. Biorąc pod uwagę ostatnie mecze Sevilli, to można się nieco obawiać czy są w stanie Levante pokonać, jednak warto zaznaczyć, że w tym czasie na rozkładzie m.in. miała takie firmy jak Atletico Madryt, Real Madryt i FC Barcelona.

Oferta na typy dnia w Fortunie Legalny bukmacher Fortuna - aktualna oferta darmowych bonusów >>

Mimo to trzeba przyznać, że w tych meczach wypadła całkiem całkiem, w La Liga remis z Atletico 1-1 i jak wiadomo w najnowszym meczu pucharu Króla zrobiła duży krok w kierunku półfinału pokonując Barcelonę 2-0. Wprawdzie Duma Katalonii zagrała składem dość ekstremalnym, czyli bez najlepszych od pierwszych minut, niemniej jednak takie zwycięstwa z takimi drużynami zawsze są budujące. Zatem Sevilla do sobotniego spotkania przystąpi w bardzo dobrych nastrojach co jej dobrze wróży. Wcześniej m.in. na wyjeździe przegrała z Realem Madryt, ale forma Królewskich wydaje się zacząć rosnąć, w każdym razie nie da się ukryć że Sevilla w ostatnich tygodniach mierzyła się z nie byle kim. W meczu z Levante powinno być jej lżej o zwycięstwo, tym bardziej że swój mecz rozegra na własnym obiekcie.

Na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán odnotowała dotychczas sześć zwycięstw, dwa remisy i jedną porażkę. Co takiego możemy powiedzieć o Levante? jest to zespół który na terenie przeciwnika nie czuje się zbyt dobrze, w dziesięciu rozegranych meczach zanotował trzy zwycięstwa, trzy remisy i cztery porażki. Nie są to więc statystyki które napawają optymizmem przed meczem z Sevillą która z kolei u siebie rzadko traci punkty. W pięciu ostatnich wyjazdach Levante zaliczyło dwa remisy i trzy porażki, łącznie straciło aż dwanaście bramek. Bardzo dużo straciło też w poprzednim roku podejmując u siebie Sevillę przegrało aż 2-6. Podsumowując, większy potencjał by to spotkanie wygrać posiada Sevilla która u siebie prezentuje się zupełnie inaczej, zdecydowanie lepiej. Do tego już raz w tym sezonie zdominowała Levante i to na ich terenie, więc tym bardziej powinna u siebie zgarnąć trzy ważne punkty.

Typ: 1

Skomentuj
Najwyższe kursy i bonusy w eTOTO Legalny bukmacher eTOTO - sprawdź specjalną ofertę bonusów za darmo >>