Slack – przyszłość komunikacji firmowej

W czasie pandemii koronawirusa osoby siedzące w domu wybierały dosyć często najlepsze kasyno online. Jednak czas kwarantanny to również home office, kiedy wręcz miliony Polaków pracowały z domu. Wtedy też okazało się, jak ważna jest komunikacja online. Dziś coraz częściej mówi się o tym, że Slack może stać się przyszłością konferencji firmowych.

Pandemia a praca firmowa

Na przełomie lutego i marca tego roku coraz więcej firm w Polsce zaczęło wysyłać swoich pracowników na przymusowe urlopy bądź home office. W szczególności ta druga opcja okazała się strzałem w dziesiątkę, gdyż pozwoliła na świadczenie usług z domu bez konieczności zatrzymywania funkcjonowania firm, zwłaszcza dużych korporacji. Ponieważ obowiązywały zasady dystansu społecznego, komunikacja wewnątrz firmy odbywała się za pomocą komunikatorów.

Jednak w przypadku konferencji, spotkań zespołów pracowników niezbędne było przeprowadzenie spotkań online z obrazem i dźwiękiem. Wtedy też ogromnym powodzeniem cieszyły się specjalne programy jak Zoom. Jednak w przypadku wymiany informacji bez wewnętrznego oprogramowania potrzebne było sprawdzone i bezpieczne narzędzie. Takim okazał się właśnie Slack.

Czym jest Slack?

Grupa typerska VIP na Facebooku Darmowe typy VIP od skutecznych typerów na – www.facebook.com

Slack to darmowa usługa internetowa, która swym działaniem oparta jest na chmurze. Składa się z zestawu narzędzi oraz usług, które są niezwykle pomocne są w pracy zespołowej. Działa jako komunikator internetowy z opcją tekstową oraz głosową, a także możliwością przesyłania plików między wszystkimi użytkownikami.

Slack w znaczący sposób skraca proces komunikacji oraz ułatwia wymianę plikami. Nie potrzebne jest zatem wysyłanie wielu osobnych maili czy plików. Na Slacku można postawić na kilka poziomów komunikacji. Otwarte kanały pozwalają na tworzenie tematycznych pokoi do dyskusji. Zamknięte kanały z kolei służą do tworzenia środka komunikacyjnego między małą grupą użytkowników. Ponadto członkowie zespołu mogą wysyłać sobie wiadomości bezpośrednie.

Wiele firm ceni sobie również ten fakt, że Slack może zapewnić sporo funkcji znanych z serwisów społecznościowych. Dzięki temu możliwe jest między innymi tagowanie osób, oznaczanie gwiazdką określonych wiadomości, reagowanie na wiadomości emotikonami. To jednak nie wszystko, gdyż można Slacka z łatwością połączyć choćby z Twitterem, Google Analytics, Google Docs czy też Trello.

Dlaczego warto z niego korzystać?

Po części na to pytanie już sobie odpowiedzieliśmy. Jednak dobrze będzie również wykazać kilka istotnych punktów za wprowadzeniem Slacka do firmy. Pierwszym z nich będzie niewątpliwie ograniczenie komunikacji mailowej, która dla niektórych jest męcząca. Drugim jest tworzenie w jednym miejscu różnych kanałów komunikacji, przez co nie trzeba przełączać się między programami.

Kolejnym argumentem za są integracje. Slacka możemy połączyć z ponad 70 różnymi serwisami, programami i narzędziami, przez co tak naprawdę wszystko będziemy mieć w jednym miejscu. Nie zapominajmy o tym, że Slack dostępny jest na różne platformy. Z powodzeniem zatem możemy korzystać z niego na komputerze, tablecie, iPhonie czy też telefonie z Androidem.

Na koniec cena. Slack dostępny jest bowiem w wersji darmowej oraz płatnej. Ta pierwsza ma oczywiście swoje ograniczenia, jednak dla małych firm może być w zupełności wystarczająca. Istnieje również opcja płatna Standard i Plus. Slack Standard kosztuje 8 USD na osobę miesięcznie lub 80 USD na osobę za rok. Slack Plus kosztuje 15 USD za jednego użytkownika miesięcznie lub 150 USD rocznie. Jest to nieco wygórowana kwota, jeśli jednak weźmiemy pod uwagę koszta firmy, to może się okazać, że wykupienie płatnej subskrypcji dla zespołu będzie jednak opłacalne. 

/ 5. Ocen:

Nowa oferta legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
Cashback 550 PLN (kod:: KOD550) – www.betclic.pl
Bez ryzyka 600 PLN (kod: BETONLINE) + 3 x 777 PLN – www.betfan.pl

poker legalnie w polsce 2021 /

Typy dnia

Typy bukmacherskie

Leicester – Chelsea – Typy bukmacherskie 19 stycznia (wtorek)

We wtorek późnym wieczorem o godzinie 21:15 czasu polskiego na King Power Stadium dojdzie do spotkania Leicester vs Chelsea. Bardzo ciężko wskazać faworyta. Co...

Cagliari – Milan. Typy na 18 stycznia (poniedziałek)

Wybierasz typy bukmacherskie na 18 stycznia (poniedziałek)? Zobacz, co najlepsi typerzy grają w meczu Cagliari - Milan! Gospodarze walczą o życie Cagliari od czterech meczów nie...

Inter – Juventus – Typy bukmacherskie 17 stycznia (niedziela)

W osiemnastej kolejce włoskiej Serie A najciekawiej będzie na San Siro gdzie zmierzą się drużyny z najlepszej czwórki, a mianowicie drugi Inter podejmować będzie...

Bundesliga: Bayern – Freiburg (Typ i Analiza)

W niedzielę w ramach rozgrywek Bundesligi piłkarze Bayernu podejmą zawodników Freiburga. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 15:30. Transmisje meczu przeprowadzi Eleven Sport 1. Zapraszamy na analizę!

Asseco Resovia Rzeszów – Lotos Trefl Gdańsk – Typy

Dzsiaj do ciekawego starcia dojdzie w Rzeszowie pomiędzy  Asseco Resovia a Lotosem Treflem Gdańsk. Proponuję na to spotkanie over punktowy 181,5 pkt  kurs 1,66...