Unia – Włókniarz: walka o pierwszą czwórkę.

W piątkowy wieczór czeka  fanów żuzla bardzo ciekawie zapowiadające się spotkanie pomiędzy Unią Leszno i Włókniarzem Częstochowa. W tym pojedynku moim głównym typem jest że Janusz Kołodziej zapunktuję w każdym wyścigu @1,40 ewinner.

żużel typy dnia

Obecnie gospodarze znajdują się poza czołową czwórką i jeśli chcą do niej wrócić, to muszą wygrać najbliższe starcie. Jesli wygrają to zapiszą na swoim koncie 3 pkt bo w pierwszym spotkaniu w Częstochowie wygrali 49-41 i zrównają się wtedy z Włókniarzem.

Unia cztery lata pod rząd wieszała złoto na szyjach. Zrobi wszystko, by wrócić na zwycięskie tory po trzech porażkach na wyjeździe. Ulegli we Wrocławiu Gorzowie i Lublinie, mieli pewnie nadzieję na chociaż jedno zwycięstwo. Terminarz ułożył się w taki sposób, że „Byki” gościły u trzech bardzo mocnych zespołów. Ale oni nadal mają wszystko w swoich rękach gdyż na Smoczyku w Lesznie będą się mierzyć z Lublinem i Wrocławiem i duże prawdopodobieństwo że zainkasują w tych dwóch spotkaniach 6 pkt. Jednak miejsca na błędy już nie ma i wszystkie sily są postawione na Włókniarz

Mistrzowie Polski są w kłopocie bez mocnej formacji juniorskiej nie są w tym roku już takimi dominatorami, jak w minionych latach. Teraz widać jakie znaczenie mają zawodnicy do lat 21. Liderem stał sie Jason Doyle, wtóruję mu Janusz Kołodziej i tu pewne punkty się zamykają. Emil Sajfutdonov niby ze Stalą pojechał w 15 biegu i był jednym z lepiej punktującym swojej drużyny jednak widać jego problemy z silnikami. W Gorzowie zawiódł Piotr Pawlicki. Nie wiem co się dzieję z tych chłopakiem. Kapitan Fogo Unii w tym sezonie już kilka razy zawiódł. Obecnie ma średnią 1,60 pkt/bieg . Zawsze słynął z dobrej jazdy na smoku, jednak w tym roku w trzech meczach w Lesznie ani razu nie zdobył dwucyfrowego wyniku. Ten zawodnik musi się obudzić jeśli Unia chce być mocna w play off. Przegrane Uni moim zdaniem w dużej mierze zdarzają się dlatego że błąd popelnia trener Baron nie interweniując w zmienieniu par. Pawlicki junior nie może na wyjazdach być ustawiony w parze z juniorem bo te biegi są notorycznie przegrywane i bardzo często 1-5. Wydaję się że dzisiaj idealny moment na rechabilitacje.

Napędzony czterema zwycięstwami z rzędu Włókniarz Częstochowa przyjeżdża w piątek do Leszna, by pokusić się o niespodziankę  bo taką byłoby zwycięstwo w Lesznie. Napewno mają nadzieję gdyż mają cztery zwycięstwa z rzędu. To że pokonali u siebie Lublin czy Grudziądz nie można nazwać niespodzianką, jednak wygrane w Toruniu a szczególnie w Gorzowie nazwałbym sensacją. Te cztery zwycięstwa sprawiły że Częstochowa po niemrawym początku sezonu ,bardzo mocno może się postawić faworytom do czwórki.

Największą siłą Włókniarza jest w tym sezonie formacja juniorska. Szczególnie Miskowiak, który ostatnio ciągle zdobywa w meczach minimum 10 punktów.  To co wyprawiał w Gorzowie gdzie przywoził za plecami Bartosza Zmarzlika. 14 oczek zdobył tam bodajże.

Bardzo mocno poprawili się Woryna i Smektała . Dla tego drugiego piątkowy mecz w Lesznie będzie miał szczególne znaczenie. 22-latek wraca bowiem na stadion, na którym stawiał pierwsze żużlowe kroki w dorosłej karierze. Smektała z pewnością na leszczyńskim torze będzie chciał się pokazać z bardzo dobrej strony. Pytanie jak poradzi sobie z presją. Problemów z presja nie powinni mieć Madsen i Lindgren.

Przeanalizowałem trochę historię Leszczyńsko Czestochowskich i co warte zauważenia Czestochowianie niezbyt lubią tor w Lesznie, bardzo rzadko udawało się zdobyć 40 pkt, Nie wierzę że Madsen i Lindgren będą wygrywać z liderami Uni ,dlatego myslę że handicap (-6,5 pkt) @1,52 jest również do gry.

Typy

Kołodziej minimum punkt w każdym biegu @1,40 ewinner

Unia (-6,5) @1,52 STS

Sajfutdinov over 9,5 pkt @1,57

Swidnicki over 1,5 pkt @1,45 @ STS

0 / 5. Ocen: 0

Nowa oferta legalnych bukmacherów Bonus bez ryzyka 140 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
500 PLN bez obrotu (kod:: BETONLINE) – www.Fuksiarz.pl
Cashback 600 PLN (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl

superbet jaki kod wpisać /

Unia – Włókniarz: walka o pierwszą czwórkę. Co obstawiać

Typy dnia

Typy bukmacherskie