Derby Poznania w przyszłym sezonie w PKO Ekstraklasie? takie scenariusz jest bardzo prawdopodobny, bowiem Warta Poznań przed osiemnastą kolejką Fortuna 1 Liga zajmuje fotel lidera. Stal Mielec jest czwarty.

Typy Dnia – 17 listopada (niedziela)

Fortuna 1 liga: Warta Poznań vs Stal Mielec. Typ i Analiza

Jak widać będzie to jedno z najciekawszych spotkań osiemnastej kolejki na zapleczu ekstraklasy. Obie drużyny dzieli różnica pięciu punktów i za wszelką cenę będą chciałby w niedzielę zdobyć jakiekolwiek punkty.

Grupa typerska na Facebooku Darmowe typy VIP od skutecznych typerów na www.facebook.com

Na papierze widać że Warta swoje spotkanie rozgrywać będzie przed własną publicznością, ale faktycznie rozgrywać je będzie na stadionie Dyskobolii w Grodzisku Wielkopolskim gdzie na siedem rozegranych spotkań odnotowała pięć zwycięstw, jeden remis i jedną porażkę. Stal Mielec jest drużyną, która zdecydowanie lepiej prezentuje się na swoim boisku.

Natomiast w meczach wyjazdowych idzie jej znacznie gorzej, w ośmiu rozegranych spotkaniach zanotowała trzy zwycięstwa i aż pięć porażek. Tak więc piłkarze Warty powinni się Stalowi zrewanżować za porażkę na ich stadionie 1-2.

Przypomnijmy, obie drużyny bezpośrednio mierzyły się w pierwszej kolejce, dokładnie 26 lipca, wówczas na stadionie MOSiR w Mielcach lepszym zespołem był Stal który częściej utrzymywał się przy piłce i stworzył sobie zdecydowanie więcej sytuacji bramkowych. Wygrał zasłużenie 2-1, choć mógł wygrać 4-1, bowiem dwóch rzutów karnych nie wykorzystał Josip Soljić.

W Grodzisku Wielkopolskim lepszej gry oczekuję od podopiecznych Piotra Tworka. Trener Warty zapewnia, że jego drużyna jest bardziej mocniejsza niż na początku sezonu, a dzięki fotelowi lidera nabrała więcej pewności siebie, uwierzyła, że wygrać może z każdym.

I co najważniejsze, Warta jest w dobrej formie, nie przegrała od czterech ostatnich spotkań, a dwa ostatnie mecze wygrała, z Chojniczanką 2-0 i Stomilem Olsztyn 3-1. W meczach wyjazdowych Stal gra słabo, ostatnio wprawdzie wygrał z Chojniczanką 2-0, ale zespół ten znajduje się w strefie spadkowej, a to o czymś świadczy prawda? no właśnie.

Typ: 1X