Wybrzeże Gdańsk – Ostrovia Ostrów ( typy i analiza spotkania) 31.05

W poniedziałek o 18:00 żużlowcy Wybrzeża Gdańsk staną do walki o kolejne ligowe punkty, gdzie powalczy z Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Tydzień temu w Ostrowie było 49-41 dla gospodarzy. Gdańszczanie jeśli myślą jeszcze o play offach muszą to spotkanie wygrać minimum 50-40. Typuję ich zwycięstwo kurs 1,57 STS

żużel typy dnia

Ostatnie spotkania nie są zaciekawe dla żużlowców gdańskiego wybrzeża. Podopieczni Eryka Józwiaka najpierw wysoko przegrali w Gnieźnie ze Startem 39:50,  ulegli u siebie łódzkiemu Orłowi 44:45. Następnie w Ostrowie porażka 49-41 a mogło się to skończyć owiele gorzej. W meczu z Łodzią kontuzji doznał junior Piotr Gryszpiński którego zabraknie podczas meczu z ostrowskim klubem. Szykuję się długa pauza juniora gdyż złamał rekę. Jego miejsce w najbliższym spotkaniu zajmie najprawdopodobniej Amadeisz Szulist, dla którego będzie to ligowy debiut w barwach Wybrzeża. Jednak to w dzisiejszym spotkaniu nie będzie miało znaczenia a postawa seniorów.

W składzie nie dojdzie jednak do poważniejszych zmian oprócz formacji juniorskiej. Liderem zespołu z nad morza jest Wiktor Kułakov który jest najlepszym zawodnikiem ligi w moim odczuciu. Zakontraktowano tego zawodnika między innymi aby dopomogł w awansie. Wybrzeże na tą chwilę broni się przed barażami. Dzisiejsze spotkanie jest kluczowe dla Gdańszczan jeśli marzą o czymś więcej niż tylko utrzymanie. Warto się zastanowić co by było gdyby w składzie nie było Rosjanina. Do tej pory Gdańscy żużlowcy wygrali z Bydgoszczą u siebie i  wygrali w Tarnowie. Zremisowali z Rowem Rybnik co można brać za sukces, jednak całe spotkanie prowadzili i pewnie pozostał niedosyt po tym spotkaniu. Plamę po słabszych ostatnich meczach chciałby też na pewno zmazać Pieszczek. Kapitan pracuje nad poprawieniem swoich osiągów, jednak  na razie słabo mu to wychodzi. Więcej oczekiwano po Razmusie Jensenie i Jakubie Jamrogu, może dzisiaj się odrodzą. Sam Kułakov z Pieszczkiem nie wygrają i jeszcze osłabienie na pozycji juniorskiej.

Drużyna z Ostrowa do meczu z Wybrzeżem podejdzie uskrzydlona ostatnim zwycięstwem na swoim obiekcie. Plan minimum to zdobyć 42 pkt i obronić bonus. Ostrów jest na 3 miejscu w tabeli, jeśli by dzisiaj wygrali w Gdańsku znacznie urosną ich akcje do awansu do top 4. I całkowicie pozbawia tego swoich oponentów. Zespół z Wielkopolski w tym roku zmiażdżył drużynę tarnowskiej Unii, pokonując tarnowian aż 57:33. Świetnie w tamtym spotkaniu spisał się między innymi Walasek który zdobył 13 pkt. Fajnie jedzie podstawowy junior Szostak który nie tylko zaskakuje w domowych meczach w Tarnowie zdobył 10 pkt. Młodzieżowiec ostrowskiej drużyny wywalczył aż 10 punktów. Liderami zespołu z wielkopolski są Berntzon i Klindt, jednak Duńczyk wydaję się że trochę obniżył loty co do tamtego sezonu. Jednak niewątpliwie drużyna Mariusza Staszewskiego tworzy kolektyw i nie jest zaskoczeniem że jest w tej chwili na 3 pozycji.

Uważam że dzisiaj będziemy świadkami wyrównanego spotkania, kluczowa będzie postawa seniorów Wybrzeża, myślę że w końcu staną na wysoości zadania , kurs nie powala jednak. Jeśli ktoś nie jest przekonany do gospodarzy, można zagrać handicap na Ostrów w okolicach 6,5 , po podobnym kursie.

Typy

Wybrzeże @1,57

Ostrovia +6,5 pkt.

Pieszczek over 7,5 pkt @1,55

0 / 5. Ocen: 0

Nowa oferta legalnych bukmacherów Bonus bez ryzyka 140 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
500 PLN bez obrotu (kod:: BETONLINE) – www.Fuksiarz.pl
Cashback 600 PLN (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl

superbet jaki kod wpisać /

Wybrzeże Gdańsk – Ostrovia Ostrów ( typy i analiza spotkania) 31.05 Co obstawiać

Typy dnia

Typy bukmacherskie