Aston Villa dostanie miliony od FIFA. Kontuzja Onany nie zrujnuje budżetu
Zdjęcie: cdn.mos.cms.futurecdn.net
Źródło: fourfourtwo.com

Aston Villa dostanie miliony od FIFA. Kontuzja Onany nie zrujnuje budżetu

Aston Villa może liczyć na finansowe wsparcie ze strony FIFA w związku z urazem Amadou Onany. Środkowy pomocnik doznał zerwania więzadła krzyżowego podczas meczu Belgii z USA na mistrzostwach świata i opuści znaczną część, a być może cały nadchodzący sezon.

Villa nie poniesie jednak pełnych kosztów wynagrodzenia zawodnika. Dzięki programowi Club Benefits Programme FIFA pokryje pensję Onany do maksymalnej kwoty 4,68 mln funtów. Klub z Birmingham musi jednak znaleźć zastępstwo w linii pomocy, bo Onana był jednym z kluczowych zawodników Unai Emery’ego – w minionym sezonie rozegrał 38 spotkań, w tym 12 w Lidze Europy.

Sytuację komplikuje również powrót do gry Boubacara Kamary, który wraca po podobnej kontuzji więzadła krzyżowego. David Ornstein podaje, że Villa, mimo zajęcia czwartego miejsca w Premier League i awansu do Ligi Mistrzów, nie planowała wcześniej wzmocnień na tej pozycji. Teraz jednak znacząca część letniego budżetu transferowego może zostać przeznaczona właśnie na nowego defensywnego pomocnika.

W kadrze Villa nadal pozostają Youri Tielemans oraz John McGinn, a Ollie Watkins walczy z Anglią o tytuł mistrzowski. Klub z Midlands musi jednak szybko zareagować, by utrzymać wysoką formę w nadchodzącym, bardzo wymagającym sezonie.

Sprawdź dzisiejsze typy

Nasze AI przygotowało analizy na najbliższe mecze

Zobacz typy dnia

Podobne newsy

Wszystkie newsy